Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyKe stažení: Z Launcher z nového tabletu Nokia N1

Ke stažení: Z Launcher z nového tabletu Nokia N1

Stáhněte si aplikaci, díky které bude uživatelské prostředí vašeho smartphonu vypadat stejně, jako na dnes představeném tabletu Nokia N1. Z Launcher je sice zatím jen v betaverzi, ale i tak vypadá více než zajímavě.

Z Launcher podobně jako obdobné aplikace nahrazuje výchozí prostředí systému, ale dělá to jinak než konkurence. Místo koncentrace všemožných informací a zástupců ikon na jednu obrazovku totiž uživateli servíruje jen to nejdůležitější a to na základě učení se jeho návykům. Hlavní obsah Z Launcheru spočívá v šesti zástupcích, které se dynamicky mění v závislosti na tom, jak uživatel telefon používá.

Například ráno na obrazovce smartphonu uvidíte kalendář a ostatní pracovní funkce, večer vás pak přivítají zástupci sociálních sítí nebo webový prohlížeč. A když Z Launcher pozná, že se nacházíte mimo domov, nabídne vám navigaci, abyste se v pořádku dostali domů.

Velmi zajímavou funkcí je Scribble, která umožňuje rychlé vyhledání načmáráním gesta na displej. Nakreslíte třeba písmeno F a launcher na základě toho provede filtraci obsahu včetně kontaktů a nabídne vám, zda nechcete spustit Facebook. Pro podrobnější výběr lze písmen nakreslit více.

Nokia Z Launcher se až do dnešního dne nacházel v betaverzi a ke stažení byl jen na stránkách vývojářů. Status beta sice zatím neopustil, ale už si ho můžete normálně stáhnout z Google Play. Podporovány jsou již dokonce i rootnuté smarpthony.

Nevýhodou je však stále velmi krátký seznam podporovaných telefonů (kdo má tablet má stále smůlu). Na mobilní telefon Honor 6 se mi launcher nainstalovat nepodařilo.

[appbox googleplay com.nokia.z]

1 2

3 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře