Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNokia 130 je levný jednoduchý mobil se základní výbavou pro dvě SIM

Nokia 130 je levný jednoduchý mobil se základní výbavou pro dvě SIM

Za zhruba šest set korun zastane Nokia 130 všechny běžné funkce telefonu. Nemyslíme tím pouze telefonování a psaní textových zpráv, ale i třeba Bluetooth, FM rádio a MP3 přehrávač.

Nokia 130, kterou dnes Microsoft představil, je klasický mobil s docela příjemnou cenovkou. Na čelní části má malý 1,8palcový diplej s QQVGA rozlišením 160 × 128 bodů, což znamená jemnost 114 ppi. Pod ním je dvojice kontextových kláves a tlačítka na přijmutí a odmítnutí hovoru. Výrazným designovým prvkem telefonu je čtyřsměrné navigační tlačítko. Alfanumerická klávesnice se drží klasického uspořádaní.

Telefon s rozměry 106 × 46 × 14 mm a hmotností 69 gramů, si rozumí s microSD kartami velikosti až 32 GB, takže může posloužit jako MP3 přehrávač. Dlouhé chvíle si můžete zkrátit také posloucháním rádia.

Na zadní straně Nokie 130 se kromě loga výrobce nachází hlasitý reproduktor a jedna dioda, která za tmy poslouží jako svítilna. Na fotoaparát rychle zapoměňte. Mobil je osazen baterií o kapacitě 1020 mAh. Výrobce udává výdrž 16 hodin přehrávání videa a 46 hodin přehrávání hudby. Pro nabíjení telefonu využijete tradiční microUSB konektor, je tu i 3,5mm vstup pro sluchátka.

Nokia 130 bude na konci září dostupná za doporučenou cenu 19 eur plus DPH, což je přibližně 23 eur (v přepočtu 640 Kč). Na vybraných trzích se bude prodávat i v dual SIM verzi.

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře