Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyNintendo přesune výrobu konzole Switch z Číny do Vietnamu

Nintendo přesune výrobu konzole Switch z Číny do Vietnamu

Japonský výrobce videoher Nintendo plánuje přesunout část výroby své herní konzole Switch z Číny do Vietnamu. Upozornil na to deník The Washington Post s odvoláním na zdroje mediální skupiny Nikkei.

Nintendo se tak stane pravděpodobně další firmou, která v období obchodních sporů mezi Washingtonem a Pekingem přesune část produkce mimo území ČLR. Kromě Nintenda přesun výroby z nejlidnatější země světa plánuje i ​​společnost Sharp a producent tiskáren Ricoh.

Společnost Nintendo, která téměř celou produkci herních konzolí Switch realizuje na čínském území a zhruba 40 procent všech těchto přístrojů prodává ve Spojených státech, chce přesun výroby do Vietnamu stihnout ještě během tohoto léta.

Zástupci Nintenda v rozhovoru uvedli, že cílem přesunutí části výroby mimo Čínu je diverzifikace rizik, nikoli úsilí uniknout důsledků potenciálního navýšení cla pro další čínské výrobky ze strany americké administrativy.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře