Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNintendo oficiálně představilo konzoli Switch Lite. Prodávat se začne v září

Nintendo oficiálně představilo konzoli Switch Lite. Prodávat se začne v září

Společnost Nintendo představila osekanou verzi své populární konzole Switch. Model s přídomkem Lite je menší, lehčí a výrazně levnější. Určen je primárně na hraní na cesty, neumí se totiž připojit k televizi a přišel také o odnímatelné ovladače Joy-Con.

Nintendo Switch Lite se začne oficiálně prodávat 20. září za 199 dolarů, což u nás může znamenat cenu mezi 5 000 až 6 000 Kč. Je tedy o třetinu levnější než plnohodnotná hybridní verze s cenou 299 dolarů. K dispozici budou zákazníkům tři základní barevná provedení: šedá, tyrkysová a žlutá. 8. listopadu se pak do prodeje dostane i limitovaná s předinstalovanými hrami Pokémon Sword a Pokémon Shield.

Hmotnost konzole Switch Lite se snížila z původních 400 gramů na 277 gramů, což pocítíte především při dlouhodobějším hraní. Displej se pak smrskl na velikost 5,5 palce oproti původním 6,2 palce. Rozlišení však zůstalo stejné, tedy 1 280 × 720 px.

Dobrou zprávou je, že by mělo dojít k vylepšení výdrže baterie, přesný údaj však výrobce neposkytl. Výkon má být stejný jako u plnohodnotného hybridního modelu, uvnitř tedy nadále pracuje procesor Nvidia Tegra X1. Na první pohled je pak patrné, že ovladače jsou nedílnou součástí těla přenosného Switch Lite a na levé straně handheldu si nelze nevšimnout klasického D-Padu.

Hmotnost Swicth Lite je 275 gramů, původního model s připnutými Joy-Cony váží 398 gramů. Velikost konzole je 91,1 × 208 × 13.9 mm oproti standardním 102 × 238 × 13,9 mm.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře