Úterý, 18 června, 2024
DomůNovinkyNiceboy uvádí nové autokamery Pilot Q3 a Pilot Q8

Niceboy uvádí nové autokamery Pilot Q3 a Pilot Q8

Slušný obraz, asistenční systémy ADAS a důraz na zachycení dopravních značek, SPZ vozidel i obličejů řidičů, to jsou hlavní parametry dvou nových palubních kamer společnosti Niceboy. Levnější model nese název Pilot Q3 a dražší, který má navíc například GPS modul s detekcí rychlostních radarů, najdete v obchodech pod označením Pilot Q8.

Autokamera Niceboy Pilot Q3 natáčí ve Ful ll HD rozlišení při 30 fps. Kamera se automaticky zapne/vypne po detekování nabíjení nebo ukončení nabíjení ze zapalování. Dále je vybavena celoskleněnou optikou s 170° úhlem záběru a pokročilými asistenčními systémy ADAS, které bývají většinou součástí spíše dražších modelů. Asistenční systémy ADAS vás upozorní například na opuštění jízdního pruhu (LDWS) či na riziko čelního střetu, potažmo dodržení bezpečného rozestupu (FCWS). Kromě toho má v sobě zabudovanou celou řadou dalších funkcí, mezi které patří například parkovací mód, detekce pohybu či nahrávání ve smyčce. Výhodou kamery je také třípalcový palcový displej s možností vypnutí nebo aktivování spořiče obrazovky.

Niceboy Pilot Q3 lze koupit za 1 990 Kč.

Druhá novinka Niceboy Pilot Q8 je palubní kamera pro náročné uživatele, která umožňuje nahrávat v rozlišením 2 304 x 1296 pixelů při 30 fps. O kvalitu záběrů se stará čip Ambarella A7 a celoskleněná optika s úhlem záběru 170°. Díky těmto komponentům dosahuje Pilot Q8 slušných výsledků i při pořizování záznamu v noci. Kamera je dále vybavena asistenčním systémem ADAS a zabudovaným GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Pomocí funkce GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Současně je vybavena detekcí rychlostních radarů i úsekových měření, na které vás s dostatečným předstihem upozorní. Užitečné je také měření průměrné rychlosti přímo v průběhu úsekového měření.

Doporučená cena Niceboy Pilot Q8 je stanovena na 3 990 Kč.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře