Středa, 26 června, 2024
DomůRecenzeNFS: Hot Pursuit ? napumpujte si adrenalin do žil!

NFS: Hot Pursuit ? napumpujte si adrenalin do žil!

Na úvod bych chtěl říct, že na hru jsem se opravdu těšil, jelikož NFS: Undercover byla první hra na WP, co jsem dohrál do konce a proto jsem doufal, že pokračování bude stejně dobré. Zatím mě Hot Pursuit neuvedl v omyl.

HP obsahuje mnoho nových prvků od vylepšené kampaně přes více aut, až po upravenou grafiku. Už na začátku prozradím, že je velmi dobrá.

Oproti předchozímu dílu prošla hra řadou inovací: auta se odemykají novým způsobem, získáváním zkušeností a navíc je aut k odemčení bohaté množství, což zaručuje poměrně dlouhou dobu hry; ve hře je zavedený systém ?level upování? a hra byla rozdělena na dvě kariéry,takže si v podstatě zahrajete hru nadvakrát. A mnoho dalšího?

HRATELNOST  8/10

V hlavním menu na nás vykoukne otáčivé kolečko menu, ve kterém si můžeme vybrat mezi kampaní (career) nebo rychlou hrou (quick play). Rychlá hra:  klasika ? spustíme hru, dostaneme auto a jedeme. Kampaň: po prvním spuštění se nás hra zeptá, zda-li chceme spustit tutorial (policejní Lamborghini), nebo jít rovnou do ?akce?. Když přeskočíme tutorial, vyskočí na nás dvě tlačítka a to Cop (policista) a Racer (závodník).

Policejní kariéra spočívá v zastavování zločinců, ale také závodění. Kariéra za závodníka obsahuje módy hry, kde se závodí, ničí policejní auta, apod..

Hot pursuit má také offline achievementy, takže každý hard core hráč si určitě nějaký ten čas u hry prosedí. Přidány byly také schopnosti (olejová skvrna, předjetí?).

NFS

nfs

Co mi však na hře vadí, je, že i když přidáte nitro, je vám to na nic, protože policisté stejně pojedou pořád před vámi, jako kdyby jste měli v autě magický magnet.

Ovšem velkým přínosem jsou nové modely aut, kterých je údajně až 20 a které můžete prohánět na celkem 24 tratích ve 48 závodech. HP se však některým hráčům může zdát těžký, protože vyhrát závod na tři hvězdičky dá celkem zabrat.

GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ  9/10

Hot pursuit prošel naprostou změnou grafického prostředí, takže se dočkáme krásného HUDu, lepších animací, skvělých efektů, videí, hezčího prostředí okolo dráhy a mnohého dalšího. Avšak modely aut oproti Undercoveru zůstávají stejné, mají možná větší rozlišení, ale rozdíly ve fyzice aut nejsou nijak patrné.

Chtěl bych vyzdvihnout celkové grafické prostředí hry, protože se mi opravdu líbí. Nevím, jaký názor budete mít vy, ale podle mě udělali vývojáři z EA opravdu velký krok dopředu oproti Undercoveru. Proměnou také prošla Mapa, která byla v Undercoveru nedobrá, nemastná, neslaná. Nyní je o něco lepší, ale pořád je na čem zapracovat.

Grafika

ZVUKY 9/10

Undercover měl celkem solidní soundtrack a u HP tomu není jinak. Hudba je živá a přesně taková jaká má u NFS být. Jedinou chybou zvuků je, že některá auta zní spíše jako trabanty, než supersporťáky. Ve hře dokonce zazní rockové pecky od kapel jako Pendulum apod.

OVLÁDÁNÍ 10/10

Ovládání je stejné jako v Undercoveru– naklánění telefonu, ale byla přidaná ruční brzda. Vytknout mohu pouze trochu tužší ovládání, než si na něj zvyknete, ale to jde nastavit v Options => Sensitivity.

CELKOVÉ HODNOCENÍ 9/10

Podle mě je se hra povedla na výbornou a  za těch 103 korun stojí. NFS:HP DOPORUČUJI a to s klidnou hlavou, kdo miluje tuto herní sérii na PC, určitě si tento remake zamiluje. Opět ale musím doporučit nejprve vyzkoušet DEMO a až poté kupovat.

Dvě kariéry
+ Desítky aut
+ Skvělá grafika
+ Offline achieventy zabudované ve hře
+ Dobrá hudba

 Cena

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře