Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyNexus X bude držet krok se špičkou, prozradil benchmark AnTuTu

Nexus X bude držet krok se špičkou, prozradil benchmark AnTuTu

Máme pro vás malou ochutnávku výkonu Nexusu X, nového referenčního smartphonu platformy Google. Nejedná se o nic menšího než o výsledek z populárního benchmarku AnTuTu. Žhavou novinkou je, že Android L bude oficiálně značen jako Android 5.0.

Nové informace pochází od TK O’Connora, provozujícího server TK Tech News, který se nedávno proslavil fotografií nového iPhonu 6. V testovací aplikaci AnTuTu nástupce Nexusu 5 dosáhl výsledku 35 430 bodů. Smartphone poháněl Snapdragon 805 se čtyřmi jádry taktovanými na 2,7 GHz, kterému sekundovala grafika Adreno 420 a dále byly přítomny 3 GB RAM a 32 GB interní paměti.

Výsledek testovacího vzorku je však spíše zklamáním a nejspíše jde na vrub neoptimalizaci benchmarku s novým softwarem Googlu. V tom samém testu náš redakční Nexus 5 získal 27 118 bodů, LG G3 35 212 bodů. Hardwarově je na tom Nexus X lépe než oba smartphony, výsledek tomu ale příliš neodpovídá, čekaly se větší rozdíly.

1

2 3

Android „L“, o kterém se v poslední době hovoří v souvislosti s názvem Lemon Meringue Pie, je v testu označen jako Android 5.0. Dávalo by to smysl, nová verze přináší jednu z největších změn v designu operačního systému Android od jeho vydání. Číselně tedy půjde o větší než desetinkový posun.

Představení Nexusu X bychom se dočkáme na přelomu října a listopadu.

N5 G3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře