Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyLevitující reproduktor OM/ONE boří zavedená paradigmata. Váš může být za 3 700...

Levitující reproduktor OM/ONE boří zavedená paradigmata. Váš může být za 3 700 Kč

Designově povedený repráček se bezstarostně vznáší nad podložkou a reprodukuje zvuk z tabletu nebo mobilu. K prvním uživatelům se dostane v prosinci. Cena bude 179 dolarů za černé a bílé provedení (3 700 Kč), speciální varianta ve stylu disko koule je o 120 dolarů dražší (zhruba 6200 Kč).

OM/ONE se skládá ze základny a kulatého reproduktoru velikosti míčku, který se vám vejde do dlaně. Nejzajímavější na něm je, že se vznáší nad magnetickou základnou, která ho dokáže udržet ve vzduchu (přibližně 30 mm nad povrchem podstavce), a pomalu se otáčí. Průměr koule je 915 mm a hmotnost 340 gramů.

Reproduktor je možné propojit přes bezdrátovou technologii Bluetooth 4.0 s jakýmkoliv zařízením do vzdálenosti kolem deseti metrů. Očekávaná výdrž při běhu na baterii má být u finální verze až na 15 hodin. Dobíjení repráčku, jehož součástí je i mikrofon, takže jej lze použít k hovorům jako handsfree, je realizováno přes USB kabel a trvá přibližně tři hodiny. Napájení magnetické základny je řešeno samostatným 12V zdrojem.

Více informací o Om/One najdete na oficiálních stránkách výrobce ZDE, kde lze revoluční reproduktor rovněž předobjednat.

IeQA.om_one_speaker_jpg

3qlD.om_one_disco_jpg

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře