Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNexus 6 se nemusí bát náhlého deště nebo nechtěného polití vodou

Nexus 6 se nemusí bát náhlého deště nebo nechtěného polití vodou

Včera byl oficiálně představen nový referenční smartphone řady Nexus. Má špičkovou výbavu, nejnovější Android 5.0 Lollipop a je voděodolný. O tom ale Google raději mlčí. Proč?

Nový referenční smartphone s operačním systémem Android patří k tomu nejlepšímu, co letos bylo vyrobeno. Použitý hardware je nekompromisní. Velkou výhodou přístroje je také zcela „čistý“ Android, tedy systém bez jakékoliv nadstavby, kterými své smartphony vylepšují jiní výrobci.

Neoptimalizovaná grafická prostředí náročná na výpočetní výkon jsou právě kolikrát důvodem, proč se mobily a tablety s Androidem sekají. Nic takového ale Nexusu 6 hrozit nebude. O bleskurychlé reakce „lízátka“ se postará čtyřjádrový Snapdragon 805 společně se 3 GB RAM.

Google také slibuje bleskurychlé dobíjení 3220mAh baterie. Patnáct minut nabíjení by mělo stačit na 6 hodin provozu telefonu. Při včerejším představení nového Nexusu však reklamní kolos jednu podstatnou informaci vynechal, a to, že přístroj je voděodolný.

dsa

Zmínku o tom lze najít na oficiálním webu Motoroly, která telefon pro Google vyrábí. Novinka sice neposkytuje žádný stupeň krytí, výrobce ovšem na Nexus alespoň aplikoval speciální nano vrstvu, díky které se nemusíte bát náhlého deště nebo nechtěného polití vodou.

Mezi specifikacemi je také zmíněna podpora bezdrátového nabíjení (standard Qi).

gsmarena_001

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Deště ani polití se nebojím ani na nexusu 5… Je rozdíl mezi voděodolností a vodotěsnosti.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře