Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyGoogle chce s Nexus Playerem (znovu) oživit televizi

Google chce s Nexus Playerem (znovu) oživit televizi

Google oznámil další ze svých pokusů přeměnit televizi v multimediální centrum – tentokrát pod názvem Nexus Player. Krabička připojitelná k televizi přes HDMI poběží na nové platformě Android TV, spustí streamované pořady (filmy i hudbu) a zahrajete si na ní i androidí hry. Do předprodeje půjde v pátek.

Za vznikem kruhového černého zařízení stojí spolupráce Googlu a firmy Asus. V balení s Nexus Playerem dostanete dálkové ovládání, dokoupit si můžete speciální gamepad. Ovládání má navíc zabudovaný mikrofon, který je určený k hlasovému ovládání Android TV – verze Androidu speciálně upravené pro použití v chytrých televizích. Nexus Player tak spustí hry pro Android a bude s ekosystémem Google do velké míry integrovaný. Výsledkem toho je třeba přerušení přehrávání filmu a jeho dokoukání od stejného místa v mobilu.

player-entertainment-1024 (1)

Tak, jak je ve světě moderních služeb zvykem, i Google Nexus bude uživatelům doporučovat filmy a seriály. Samozřejmostí je spolupráce s filmovou sekcí obchodu Google Play. Pokud vás zajímají technické specifikace, Nexus Player poběží na platformě Atom, čtyřjádrovém procesoru s taktem 1,8 GHz. Uložíte do něj 8 GB dat a do sítě ho připojíte jen přes WiFi, zato ale podporuje nejnovější standard 802.11ac.

Google Nexus Player si budete moci předobjednat výhradně přes obchod Google Play už v pátek. K mání bude za 99 Amerických dolarů, 39 dalších pak bude stát herní ovladač.

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře