Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNexus 5 je rychlejší než Samsung Galaxy S5, přitom stojí polovinu

Nexus 5 je rychlejší než Samsung Galaxy S5, přitom stojí polovinu

Výkonnostní srovnání nejnovějšího topmodelu Samsungu s názvem Galaxy S5 a staršího Nexusu 5 ukazuje, že přestože je mezi oběma telefony cenový rozdíl zhruba 8 000 korun, v praxi to vůbec nepocítíte.

Nexus 5 je starší smartphone, v jehož nitru najdeme pracovat dnes už výběhový Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz. Naproti tomu Galaxy S5 je žhavá novinka, která se dostala do obchodů teprve před několika týdny.

Vlajkový model Samsungu je vybaven novým procesorem Snapdragon 801 s taktem jader 2,5 GHz. GPU zůstalo Adreno 330. Oba srovnávané telefony pracují pod nejnovějším operačním systémem Android 4.4.2 KitKat a mají 2 GB RAM.

Chris Nacca porovnává ve videu rychlost spouštění aplikací a testuje multitasking. Výsledek je překvapivý: vítězem je Nexus 5.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

10 KOMENTÁŘE

 1. Tak všem nám je naprosto jasné, že za to může TouchWiz 😀

 2. Přešel jsem z Nexu4 na S4mini, a vydržel jsem to 3dny… pak přišel Cyanogen a jsem spokojen.

 3. Taky je to telefon, který nemá za cíl vydělat, není za tím žádná reklamní kampaň a možná že na něm i mírně prodělávají..čímž nechciv žádném případě obhajovat cenu M8, S5 či Z2..

 4. Samsung vždy byl, je a bude předražený a zbytečně vychvalovaný kus zasekaného androidu. Při srovnání mojí LG G2 a SG5 jsem zjistil, že rozdíl je jen ve fotoaparátu, který za těch ušetřených 9k oželím 🙂

 5. Aneb Samsung se zase činí se svou „perfektní“ ROM. Už se sám těším až si budu moct na telefon dát Cyanogen. Popravdě uživatele Samsungů lituju, sám jsem právě kvůli ROM Samsung nebral, ale HTC zase nemá SW podporu …

 6. Já si teda sice zatím pokaždé vybral Samsung S (aktuálně S4), ale nikdy si ho nekupuju mezi prvními, ale až se objeví plně funkční firmware postavený na AOSP … a okamžitě po vybalení flashuju – já vlastně ani nevím jak bezva ten můj stroj byl když jsem ho koupil – každopádně teď je pekelně rychlej.
  Udělal jsem si test spolu s tím videem a rychlost stejná jako N5 🙂
  AOSP ftw

 7. Tak neviem, ja som mal galaxy s3 a potom som šiel na Nexus 4. Zo začiatku systém bol rýchlejší ale zaskočilo ma že mobil začal zamrzat a aplikácie padali a systém začal lagovať. Po pol roku som ho predal a kúpil si note 3. Zatiaľ funguje všetko ako má. A ten kto tvrdí že nadstavba od samsungu laguje tak nikdy nepoužíval note 3. Ja som spokojný a poznám minimálne 5 ľudí ktorý vlastnia note 3 a sú taktiež spokojný. A to dvaja z nich predtým vlastnili iphone.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře