Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyNext-gen tablety dostanou rychlý 240Hz displej, vyrobí ho firma TCL

Next-gen tablety dostanou rychlý 240Hz displej, vyrobí ho firma TCL

Na jedné neupřesněné čínské akci byl prezentován nový typ displeje, který se objeví v nadcházející generaci tabletů, s nimiž se budeme setkávat převážně v průběhu nadcházejícího roku. Výrobcem panelu se špičkovými specifikacemi je společnost TCL Display Technology.

Nový typ displeje má označení WQ Gaming Tablet Display a nabízí úhlopříčku 10,8 palce s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, což znamená jemnost 280 ppi. Panel podporuje průmyslový standard mimořádně širokého barevného prostoru DCI-P3 a dokáže se rozzářit až na hodnotu 500 nitů. Odezva (GTG) je stanovena na 2 ms.

Tím nejzajímavějším na novém displeji je ovšem jeho obnovovací frekvence 240 Hz, která pro mnohé hráče může být výhodná při rychlých scénách a zároveň může mít i pozitivní vliv na celkovou odezvu peračního systému. Mimo to také už dnes víme, že obrazovka je tlustá pouze 1,5 mm a v jejím levém horním rohu se nachází 3,5mm výřez pro selfie kamerku.

Spekuluje se, že se nový displej od TCL Display Technology objeví už v chystaném tabletu Huawei MediaPad Pro. Od něj se očekává, že bude spolupracovat s klávesnicí a dotykovým perem, a ve výbavě má mít také výkonný Kirin 990, duální fotoaparát nebo čtečku otisků prstů přímo v displeji.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře