Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNenechte Facebook sežrat vaše FUP. Vypněte automatické přehrávání videí

Nenechte Facebook sežrat vaše FUP. Vypněte automatické přehrávání videí [NÁVOD]

Možná jste si v newsfeedu na Facebooku všimli novinky v podobě automatického přehrávání videí. Je to docela nepříjemná věc, streamování klipů přímo v mobilním zařízení je totiž docela slušná zátež na data.

Klidně se tak může stát, že váš limit FUP bude za chvíli pryč. Jak tuto otravnost vypnout? Nebojte, poradíme vám!

Pokud na Facebook přistupujete z androidího tabletu nebo smartphonu, musíte navštívit Nastavení (Settings), poté kliknout na Nastavení aplikací (App Settings) a tam najdete položku „Automatické přehrávání videí“ (Video Auto-play).

Zde máte na výběr ze tří možností: buďto přehrávání videí necháte zapnuté, nebo se klipy budou přehrávat pouze ve chvíli, kdy budete připojeni k WiFi anebo je prostě vypnete.

aa

V iPadu nebo iPhonu je cesta k deaktivaci automatického přehrávání videí následující: Nastavení => Facebook => Nastavení => VIDEO. Zde najdete stejné tři možnosti jako u Androidu.

ios

Co se týče počítače, přejďete rovnou na adresu https://www.facebook.com/settings?tab=videos a přehrávání videům zakažte.

51

Zdroj: Dan Dočekal, justIT

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře