Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNenažrané TouchWiz: Společně s Androidem zabírají polovinu paměti Galaxy S5

Nenažrané TouchWiz: Společně s Androidem zabírají polovinu paměti Galaxy S5

Po představení Galaxy S5 zavládlo mezi příznivci značky převážně zklamání či rozčarování. Mnohým se nelíbí design ani rozměry telefonu, a radost jim nejspíše nedělá ani skutečnost, že zhruba polovinu uživatelské paměti si pro sebe zabralo prostředí TouchWiz s Androidem. V případě 16GB modelu zbude uživatelům pouhých 8 GB.

To je u špičkového smartphonu, který se pyšní šestnáctimegapixelovým fotoaparátem s možností záznamu objemného 4K videa, zoufale málo. Nemyslíte?

Opakuje se tedy jako přes kopírák situace z loňského roku, kdy spotřebitelé po nákupu Galaxy S4 s 16 GB získali pouze něco kolem 8 GB až 9 GB uživatelského místa.

Nová generace Galaxy S je naštěstí stejně jako předchůdci také vybavená slotem na microSD karty, skrze který půjde interní prostor rozšířit. Pro uživatele to však už znamená komplikaci – investici navíc.

SamsungZdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. 😀 njn svět app jinak to s tou pamětí je to stejný a mě to osobně nevadí… pokud potřebuju víc prostoru(teda nevím na co, když je cloud) tak si prostě koupím SD kartu a je to a investice navíc? to stojí tak málo, že se o tom nedá ani mluvit…

  2. Konečně o tom někdo píše, všechny ostatní české servery o tom mlčí, jsou totiž Samsung positive. Autor má za mne plus 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře