Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyNeklikejte na facebookové tlačítko „To se mi nelíbí“. Je to podvod

Neklikejte na facebookové tlačítko „To se mi nelíbí“. Je to podvod

Po Facebooku se podle národního bezpečnostního týmu CSIRT šíří další podvod. A opět se točí kolem tlačítka dislike (To se mi nelíbí), po kterém někteří uživatelé již dlouho volají. Nenechte se nachytat na další z facebookových nesmyslů.

Nedlouho poté, co Mark Zuckerberg informoval o přípravě nového tlačítka, které má umožnit uživatelům vyjádřit empatii či spoluúčast u příspěvků, kde se nehodí použít klasické like, se na Facebooku spustila další vlna podvodů.

„Útočníci zneužívají zájem uživatelů o tlačítko dislike ke sběru citlivých dat či instalaci malware,“ varují uživatele před různými pokusy o podvod specialisté z národního bezpečnostního týmu CSIRT.

Výzva k aktivaci tlačítka se může objevit jak ve streamu nebo na zdi, tak prostřednictvím zpráv. Pokud uživatelé na odkaz kliknou, budou přesměrováni na infikovaný web, který má za cíl jediné, a to získat jejich data a přístup k jejich účtu na Facebooku. Pokud se necháte nachytat, váš účet bude využit k dalšímu šíření malwaru.

Samotný podvod není ničím zvláštní, možná snad jedině tím, jak jednoduchým a účinným se ukázal být. Zkušení uživatelé Facebooku se této nástraze jistě snadno vyhnou. Těm méně zkušeným, pokud o někom z nich víte, dejte vědět.

dislike

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře