Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyAndroid 6.0 Marshmallow pro Nexus 5 a Nexus 6 již 5. října!

Android 6.0 Marshmallow pro Nexus 5 a Nexus 6 již 5. října!

Google zatím nic oficiálně nepotvrdil, ale kanadský operátor Telus už dopředu prozrazuje, že aktualizace současných Nexusů 5 a 6 na Android 6.0 Marshmallow budou zahájeny velmi brzy. K vydání systému podle všeho dojde už necelý týden po tiskové konferenci, která je naplánována na 29. září.

Nová verze Androidu, kterou reprezentuje malá bílá sladkost, tzv. Marshmallow, by měla přinést nativní podporu snímačů otisků prstů, platební bránu Pay, vylepšenou výdrž na baterii a možnost úpravy oprávnění přidělených aplikacím. A nejen to.

Uživatelé se mohou také těšit na automatické zálohování dat včetně aplikací, nekonečné složky na ploše, intuitivnější ovládání hlasitosti či úsporný režim Doze Mode.

Další detaily o Androidu 6.0 a nových Nexusech 5X a 6P se dozvíme co nevidět. Tisková konference Googlu se uskuteční příští úterý od 15 hodin našeho času.

nexus2cee_MarshmallowUpdateTelusNexus-728x162Zdroj: AndroidAndMe

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře