Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyNejvětší čínskou soukromou společností je Huawei

Největší čínskou soukromou společností je Huawei

Huawei se umístil na prvním místě žebříčku „China Top 500 Private Enterprises 2016“ coby největší soukromá čínská společnost roku. Podle expertů firma za úspěch vděčí ohromným investicím do výzkumu a vývoje, které v těchto oblastech převyšují výdaje konkurentů.

Huawei po celém světě provozuje 16 center výzkumu a vývoje (např. v Německu, Belgii, Švédsku, UK) a jen v Evropě zaměstnává více než 10 000 lidí. Firma působí v České republice 13 let, má centrálu v Praze a založila zde jedno tréninkové centrum. V ČR Huawei zaměstnává více než 400 lidí, z nichž 95 % jsou lokální zaměstnanci.

„Díky našemu odhodlání, maximálnímu úsilí a inovativnímu přístupu k technologiím jsme schopni zákazníkům i partnerům nabídnout ty nejlepší služby, produkty a řešení. Tento přístup pomáhá Huawei růst nejen v Číně, ale rovněž na ostatních trzích, včetně České republiky, která pro nás patří mezi klíčové trhy v Evropě,“ říká Radoslaw Kedzia, CEO Huawei pro Českou republiku a Slovensko.

V minulých dnech Huawei také představil novou „hymnu“ svojí spotřebitelské divize, přičemž není bez zajímavosti, že za dějiště klipu k písni „Dream It Possible“ zvolil české hlavní město, Prahu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře