Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyNejrychlejší mobilní internet měl v lednu Vodafone

Nejrychlejší mobilní internet měl v lednu Vodafone

Rychlost mobilního internetu se snížila. Jediný Vodafone v lednu vykázal lepší výsledky než v prosinci. Kabelový a optický internet mírně zrychloval. Naopak u WiFi a DSL připojení se průměrné rychlosti oproti minulému měsíci nepatrně snížily. Vyplývá to z měření serveru DSL.cz.

„V prvním měsíci roku 2016 se rychlostem mobilního internetu moc nedařilo. Celkově jsou průměrné rychlosti LTE i 3G sítí horší než v prosinci,“ uvedl Jan Vokurka.

Nejrychlejší připojení v mobilních sítích LTE měl v lednu Vodafone, který udržel prosincovou rychlost 27,7 Mbit/s. T-Mobilu rychlost klesla o osm procent na 25,5 Mbit/s a O2 o 12 procent na 23,3 Mbit/s.

Rychlost v bezdrátových sítích WiFi se v lednu proti prosinci snížila o čtyři procenta na průměrných 10,5 Mbit/s. U jednotlivých poskytovatelů byla rychlost mezi šesti a 24,5 Mbit/s.

Kabelový internet, reprezentovaný hlavně sítí UPC, minulý měsíc zrychlil o jedno procento na průměrných 28,4 Mbit/s. Podobným tempem rostla i rychlost na optických přípojkách na 26,3 Mbit/s. Připojení přes pevné linky xDSL naopak proti prosinci o dvě procenta zpomalilo na 9,3 Mbit/s.

Podrobné rychlosti mobilního internetu za leden:

59

Zdroj: ČTK DSL

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře