Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNejobdivovanějším firmám opět kraluje Apple

Nejobdivovanějším firmám opět kraluje Apple

Už po deváté za sebou se nejobdivovanější společností světa stal Apple. Vyplývá to z žebříčku, který každoročně sestavuje časopis Fortune. Další stupně vítězů doplňují firmy Alphabet na druhém a Amazon na třetím místě. Upozornil na to server9to5mac.

Nejvyšší pořadí v žebříčku určovaném samotným korporátním světem zabírají převážně americké společnosti jako Berkshire Hathaway investora Warrena Buffetta (4.), Walt Disney (5.), Starbucks (6.), či konglomerát General Electric (10.). První evropskou firmou v přehledu je německé BMW na 18. místě, které je zároveň nejobdivovanější automobilkou.

Ocenění se Applu v současné situaci náramně hodí. Jak jsme vás informovali prostřednictvím tohoto článku, firma vzdoruje vládnímu nátlaku na vytvoření tzv. „zadních vrátek“ umožňujících bezpečnostním složkám nahlížet do soukromí uživatelů.

Apple tvrdí, že kdyby software už jednou vznikl, mohl by se používat opakovaně. Kdyby se prý ocitl ve špatných rukou, dal by se s ním odblokovat jakýkoli iPhone. Podporu boji Applu s úřady už vyjádřily technologické společnosti Google, Facebook a Twitter.

Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře