Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyKonec klasických SIM karet se blíží. Samsung uvede chytré hodinky s eSIM

Konec klasických SIM karet se blíží. Samsung uvede chytré hodinky s eSIM

Chytré hodinky Gear S2 classic 3G získávají významné prvenství. Jako první totiž budou vybavené eSIM, tedy elektronickou SIM, která uživatelům nabídne dosud nevídaný komfort spočívající v možnosti okamžité změny poskytovatele služeb.

Na vývoji nositelného zařízení Samsung spolupracoval s předními operátory jako Telefónica, Vodafone, Orange nebo TeliaSonera.

Jihokorejský výrobce hraje významnou úlohu v podpoře spolupráce, která vzniká mezi globálními operátory a prodejci SIM napříč odvětvími. Firma proto podporuje zavedení eSIM do mobilů, tabletů, notebooků nebo třeba chytrých hodinek.

Samsung spolupracoval na vývoji speciální verze modelu Gear S2 s řadou partnerů v oboru: M1 Limited, Orange, Singtel, StarHub Ltd., Telefónica, TeliaSonera a Vodafone Group i s prodejci SIM: Gemalto, Giesecke & Devrient (G & D) a Oberthur Technologies.

„Úzce spolupracujeme s mobilním odvětvím, abychom vytvořili takový globální standard, který spotřebitelům umožní vzdáleně připojit své zařízení k mobilní síti. A to je jen začátek toho, co tato nová technologie přinese,“ uvedl Jean-Christophe Tisseuil, vedoucí SIM, GSMA.

Chytré hodinky Samsung Gear S2 classic 3G vybavené eSIM budou zákazníkům k dispozici od března. Jejich dostupnost v ČR prozatím známá není.

59

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře