Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší závodní hry pro Android, iOS i Windows Phone

Nejlepší závodní hry pro Android, iOS i Windows Phone

Máte chuť si zazávodit, poměřit síly, respektive řidičské schopnosti a reflexy s reálnými protivníky nebo AI řízenými nepřáteli? Jste závislí na pachu benzínu, ale zrovna teď nevíte, kde tankují SUPER? My vám to prozradíme!Sestavili jsme pro vás totiž seznam těch nejlepších závodních her, s kterými si užijete kopec skvělé zábavy.

Většina her v našem dnešním článku je k dispozici ke stažení zdarma. Přitom se jedná o závodní hry pro Android, iOS i Windows Phone, pročež si tu na své přijde opravdu každý. Dokonce i závodníci s demoličními sklony, milovníci tuningu, závodů rallye, ale i pohádek. Teď už se stačí jen připravit na startovní čáru a závody o cenné desetinky vteřiny klidně mohou začít!

CSR Racing

Co by to bylo za „best of“, neboli výběr nejlepších her, kdybychom do něj nezařadili CSR Racing, nástupce slavného Drag Racingu? CSR Racing přináší všechny jeho ingredience, jenom v líbivějším kabátku. Že neznáte ani jednu hru? Potom věřte, že se točí kolem rozjezdů, tedy krátkých závodů, v nichž rozhoduje jednak síla automobilu a pak také včasné řazení.

[SCM]actwin,0,0,0,0;ScreenshotCaptor 21.1.2014 , 12:04:29

[appbox googleplay com.naturalmotion.csrracing]

[appbox appstore 469369175]

Smash Bandits Racing

Nacházíte se v hledáčku kamer těch nejznámějších televizních stanic, zábava může začít! Aby se diváci ve večerních zprávách nenudili, vaším úkolem je za volantem automobilu ztropit co největší bordel – to znamená srážet různé překážky, ujíždět policajtů atd. Za vydělané peníze upgradujete a pak zase demolujete. Free-to-play která vám pomůže upustit páru.

Smash Bandits Racing

[appbox googleplay com.hutchgames.smashbandits]

[appbox appstore 602403667]

 

Real Racing 3

Pravděpodobně jedna z nejlepších závodních her vůbec, Real Racing 3 přináší překrásnou grafiku a slušný jízdní model spíše reálného chování. V závodech přitom budete soupeřit proti hráčům z masa a kostí, což závodům propůjčuje tu správnou šťávu. Stojí alespoň za vyzkoušení.

Real Racing 3

[appbox googleplay com.ea.games.r3_row]

[appbox appstore 556164008]

GT Racing 2: The Real Car Exp

Graficky nádherně vypadající hra s věrným vozovým parkem, která se vedle zábavného jízdního modelu může pyšnit desítkami detailů včetně měnícího se počasí, týdenních výzev, hory zajímavých módů atd.

Real Drift Car Racing

GT Racing 2 The Real Car Exp

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftRAHM]

[appbox appstore 589113075]

[appbox windowsphone 2970758a-5ae5-4548-b559-ff4f13a76cc4]

Asphalt 8: Airborne

Další závodní klasika, tentokrát těžce arkádového ražení, která se vyžívá ve vybuchujícím prostředí a bláznivých skocích, kdy s automobilem není problém udělat otočku o 360 stupňů a více. Pakliže jste milovali Cobru 11, tohle je pro vás povinnost.

Asphalt-8-Airborne

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftA8HM]

[appbox appstore 610391947]

[appbox windowsphone 3a9e6a13-433b-495d-879e-d4704fb40703]

Colin McRae Rally

Máte rádi kaménky případně i bahno a špínu odlétávající od pneumatik? Tak to je pro vás hra Colin McRae Rally přímo stvořená. Rallye závody nesoucí jméno zesnulé rallye legendy přichází se slušným, na poměry dotekových zařízení spíše realistickým jízdním modelem a horou rychlostních zkoušek šněrujících desítky evropských destinací.

Colin McRae Rally

[appbox googleplay com.codemasters.cmrally]

[appbox appstore 566286915]

Real Drift Car Racing

Máte rádi, když pořádně naprší a vy se do nějaké té zatáčky pustit hezky bokem napřed? Tak to budete mít rádi i závodní hru Real Drift Car Racing. Jak už napovídá její název, vyhrává v ní jedině mistr v driftování. Zamrzí jen trošku slabší grafika, alespoň v porovnání se špičkou závodních her.

Real Drift Car Racing

[appbox googleplay com.realdriftportnew.sipon]

[appbox googleplay com.realdrift.sipon]

Ridge Racer Slipstream

Další závodní arkáda, tentokrát z pera asijského studia BANDAI NAMCO Games. Její předností jsou zběsilé závody, kdy se o vítězi rozhoduje třeba i metr před cílovou čarou. Opravdu hodně adrenalinová záležitost.

Ridge Racer Slipstream

[appbox googleplay com.namcobandaigames.ridgeracerss]

[appbox appstore 725879978]

Death Rally

Remake závodní klasiky od vývojářů z Remedy se na sto procent povedl. Výborná grafika, ale především stále stejně zábavná hratelnost, jakou oplývalo původní Death Rally. Pakliže pamatujete na Vagabonda, Sentinela a Deliveratora a ve snech vás straší postavy se jmény Nasty Nick, Duke Nukem, Sam Speed a další, berte všemi deseti. A neváhejte ani v případě, že vás nebaví závodit čestně.

Death Rally

[appbox googleplay com.remedy.DeathRallyFREE]

[appbox appstore 422020153]

Riptide GP2

Závody vodních skútrů v té nejčiřejší podobě – to znamená s různými skoky a triky a dalšími vymoženostmi jako je mód kariéry, nebo možnost závodit s hráči z celého světa. A koukněte na tu grafiku, taky se vám sbíhají sliny?

Riptide GP2

[appbox googleplay com.vectorunit.red]

[appbox appstore 662569685]

Turbo FAST

Turbo FAST vznikla na motivy animované pohádky Turbo, vyprávějící o šnečím závodníkovi. Hra je vhodná spíše pro menší hráče, kteří při cestě do cíle budou sbírat červená jablíčka, skákat po různých zábradlích a metat úžasné smyky.

Turbo FAST

[appbox googleplay com.pikpok.turbo]

[appbox appstore 604752655]

[appbox windowsphone ddc94d78-faf6-4979-9760-ac645aeb3be1]

Need for Speed Most Wanted

Nyní už poněkud starší závodní hra Need for Speed Most Wanted vás sice neokouzlí perfektní grafikou, dost možná se jí to ale povede zábavným závoděním, za nějž vděčíme slušnému jízdnímu modelu a poměrně schopné AI protivníků.

Need for Speed Most Wanted

[appbox googleplay com.ea.games.nfs13_row]

[appbox appstore 540925164]

Table Top Racing

Závodní hra Table Top Racing je hodně podobná výše zmiňované Death Rally s tím rozdílem, že ve hře budete závodit v malých angličácích v různých prostředích, jako je jídelní stůl, dětský pokojíček atd. Méně násilnému nádechu pak odpovídají i power-upy, kdy namísto kulometu sesíláte čoudící rakety atd.

Table Top Racing

[appbox googleplay com.playrisedigital.ttr]

[appbox googleplay com.playrisedigital.ttge]

[appbox appstore 575160362]

[appbox appstore 838295503]

Slingshot Racing

Netradiční závodní hra Slingshot Racing udělá radost všem závodníkům, kteří na svém dotykovém zařízení mají problém s ovládáním klasických závodních her. V tomto titulu totiž namísto virtuálních gamepadů či naklánění telefonu ovládáte vozidla včasným mačkáním na kůly. Za tyto kůly se pak vaše vozidlo zhoupne a tak drží správný směr. Nejdůležitější je proto dobré načasování. Takhle na papíře to nezní moc dobře, ale ono to vážně funguje.

Slingshot Racing

[appbox googleplay com.crescentmoongames.slingshotracing]

[appbox appstore 516349924]

Mini Motor Racing

Další závody angličáků, které vás asi nepřesvědčí svou grafickou kvalitou (hra už přece jen nějaký ten pátek na světě je), ale spíše svou hratelností. Závody v Mini Motor Racing jsou bláznivé a těžce adrenalinové k tomu.

Mini Motor Racing

[appbox googleplay com.nextgenreality.minimoto]

[appbox appstore 426860241]

[appbox windowsphone b348d5ce-a21f-431b-aca6-2a78efda0808]

Carmageddon

Původně počítačová klasika se před restartem hry pro počítače podívala i na naše mobily. Pokud vám nedělá problém zajíždění chodců a demolování jezdců v rámci lepších výsledků, nenechte si Carmageddon utéct. K dispozici je Carmageddon zdarma, ale i v placené verzi.

Carmageddon

[appbox googleplay com.stainlessgames.carmageddonfree]

[appbox googleplay com.stainlessgames.carmageddon]

[appbox appstore 498240451]

Představili jsme vám ty nejlepší závodní hry, na které jsme během naší hráčské kariéry při hraní na telefonech a tabletech narazili. Jsme přesvědčeni, že svého favorita si mezi nimi najde opravdu každý. Mýlíme se? Potom nám dejte vědět, koho za krále závodních her považujete vy!

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře