Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyNejlepší smartphony Huawei a Honor se mohou těšit na Android Q

Nejlepší smartphony Huawei a Honor se mohou těšit na Android Q

Velké aktualizace systému Android se dočkáme až za několik měsíců. Majitelé současných smartphonů Huawei nicméně již nyní trápí otázka, zda je ten jejich na seznamu zařízení, pro která se oficiální update chystá. Firma nyní zveřejnila první výpis telefonů, které novou verzi androidu dostanou. Není překvapivé, že jako první přijdou na řadu nejdražší modely.

Z příspěvku, který Huawei vyvěsil na Twitteru, vyplývá, že update mezi prvními obdrží smartphony Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X, Mate 20 Porsche Edition, P30, P30 Pro a Honor View 20 a Honor Magic 2. Překvapivě chybí zmínka o modelech P20 a P20 Pro nebo Honoru 10.

Majitelé těchto přístrojů se tak Androidu Q zřejmě dočkají až příští rok, zatímco modely uvedené v oficiálním výpisu Huawei s největší pravděpodobností ještě letos.

Prvním telefonem značky Huawei s novou verzí Androidu již  výroby se stane Mate 30 (Pro). Novou řadu phabletů čínský výrobce představí na podzim, tedy v období, kdy Google zpravidla oficiálně nový android vydává.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře