Sobota, 11 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší a nejpřesnější Android aplikace o počasí zdarma

Nejlepší a nejpřesnější Android aplikace o počasí zdarma

Počasí zasahuje téměř do všech lidských činností – ať už se jedná o plánování dovolené, venkovní aktivity či výběr vhodného oblečení. Stálý a spolehlivý přístup k informacím o teplotách a dalších jevech, které vás během dne či týdne mohou potkat, vám může ušetřit spoustu nepříjemných situací.

Zda ráno přibalit do tašky deštník vám prozradí tyto bezplatné aplikace.

AccuWeather – nejrozsáhlejší počet informací

Pokud jsou detailní informace to, co hledáte, a vzhled je pro vás pouze jakousi zanedbatelnější položkou, oblíbený AccuWeather je nejlepší volbou. Kromě ne tak neobvyklých prvků, jakými jsou pocitová teplota (RealFeel), předpovědi a východ či západ slunce v aplikaci také naleznete vlhkost vzduchu, viditelnost, atmosférický tlak a mnoho dalšího. Zajímavé jsou i hlášky týkající se jednotlivých aktivit – například když se aplikace zeptáte na sport v přírodě, AccuWeather vám sdělí, jestli je dnes tato aktivita vhodná či nikoliv a svoje tvrzení zdůvodní.

K vyhledávaným aspektům v aplikacích o počasí patří také mapa oblačnosti, která se AccuWeather nachází rovněž.

wpid-screenshot_2014-06-09-18-51-36.pngwpid-screenshot_2014-06-09-18-51-41.png wpid-screenshot_2014-06-09-18-51-56.png

[appbox googleplay id=com.accuweather.android]

1Weather – vizuálně příjemný

1Weather možná nejde tak do hloubky v detailech jako AccuWeather, jeho grafická úprava s příjemným minimalistickým prostředím a vkusnými animacemi vás však dokáže přesvědčit. Laťka co se do počtu informací týče je posazena aplikací AccuWeather velmi vysoko, přesto v 1Weather nechybí kromě klasické teploty také fáze měsíce, mapa, srážková předpověď na týden s vizuálním zobrazením procentuální pravděpodobnosti srážek v jednotlivých dnech nebo v létě hodící se hodnota UV záření.

Při každém spuštění aplikace se také díky vyskakujícímu oknu dozvíte zajímavost o počasí.

wpid-screenshot_2014-06-09-19-03-40.png wpid-screenshot_2014-06-09-19-03-24.png wpid-screenshot_2014-06-09-19-03-13.png

[appbox googleplay id=com.handmark.expressweather]

Yahoo Weather – na počasí jednoduše

Ačkoli informace o tom, v jaké fázi se aktuálně nachází měsíc, mohou být zajímavé, pro většinu z nás jsou nepotřebné. Spoustě uživatelů stačí pouhé zkontrolování teploty bez nutnosti být zahlcen dalšími daty a grafy. A právě na takové uživatele se zaměřilo Yahoo Počasí. V opravdu povedeném uživatelském rozhraní sice naleznete informací více, než pouhou teplotu, přesto vás nečeká žádné proklikávání či hledání. Vše je přehledně na jednom místě, odděleno od samotné teploty, která vždy koresponduje s měnícím se pozadím.

Alternativou k této aplikaci v jednoduchosti je Solar: Weather, má však problémy s háčky a čárkami u českých názvů lokací, dnů i měsíců.

wpid-screenshot_2014-06-09-21-06-13.pngwpid-screenshot_2014-06-09-21-06-33.png wpid-screenshot_2014-06-09-21-06-48.png

[appbox googleplay id=com.yahoo.mobile.client.android.weather]

Eye In The Sky – widgety pro hračičky

Aplikace Eye In The Sky zastává všechny základní funkce spolu se spolehlivým rozhraním a ne nijak nápaditým vzhledem. Co však potěší každého widgetového nadšence jsou… widgety. Eye In The Sky nabízí několik typů spolu s možností absolutního přizpůsobení, a to včetně použitých ikon. Pokud si nevyberete z nabídky čtrnácti různých setů, neváhejte přidat své vlastní. Vysoká možnost kustomizace je to, na co se vývojáři zaměřili. U widgetů s počasím možnost takového přizpůsobení není viděna často, u Eye In The Sky se ale rozhodně nemusíte bát, že widget s počasím vám zkazí dlouze vytvářenou domácí obrazovku.

wpid-screenshot_2014-06-09-21-42-56.png wpid-screenshot_2014-06-09-21-43-51.png wpid-screenshot_2014-06-09-21-44-31.png

[appbox googleplay id=com.citc.weather]

Swackett – trochu jiná aplikace

A úplně na konec. Jaký je vlastně smysl toho, že vůbec předpověď sledujeme? V drtivé většině případů právě pro volbu vhodného oblečení. To si uvědomili také vývojáři z AGLogic a dali proto vzniknout tak trochu jiné aplikaci o počasí – Swackett. Díky bohaté infografice již nebudete tápat, co si daný den obléci. Kromě obvyklé teploty a ostatních měřitelných prvků Swackett na vtipných panáčcích přímo ukáže, jaký outfit zvolit pro nastávající den! Jinými slovy – Swackett zpracuje údaje o teplotě a promítne je obratem na vždy připravených figurínách v podobě oblečení, a ještě ke všemu doporučí vhodné aktivity.

Nenechte se zmást prvním spuštěním aplikace – ačkoli na první pohled může být vyžadována registrace, není tomu tak. Stačí pouze kliknout na detekovanou lokaci.

swackett-android-01

[appbox googleplay id=com.aglogic.swackett]

Jakou aplikaci na počasí používate vy? Podělte se s námi!

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

    • Presne, jedina opravdu presna aplikace zde chybi… Napriklad accuweather je schopne ukazovat 10° slunecno, kdyz je pod nulou a snezi…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře