Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyNejlepší klávesnice se dostanou i na iOS. Ve vývoji jsou SwiftKey, Fleksy...

Nejlepší klávesnice se dostanou i na iOS. Ve vývoji jsou SwiftKey, Fleksy a Swype

Jednou z nejvíce oceňovaných novinek v systému iOS 8 je rozšiřitelnost o klávesnice třetích stran, které si budou uživatelé moci doinstalovat vedle standardní systémové. Vývoj klávesnicových aplikací pro novou verzi iOS nedlouho po skončení keynote už oznámili tvůrci SwiftKey, Fleksy a Swype.

Standardně klávesnice třetích stran nebudou moct přistupovat na internet, aby nemohly fungovat jako keyloggery a odesílat tak psaný text na internet. Po povolení práv aplikaci uživatelem ale tato bariéra padne.

Apple při prezentaci iOS 8 ukazoval obrázek iPhonu 5S s klávesnicí Swype, která jako první zpopularizovala psaní textu tahem prstu po obrazovce. Dostupné by měly být v App Store na podzim také klávesnice SwiftKey a Fleksy.

První vyniká hlavně díky skvělému slovníku. Pomocí druhé jmenované byl před nedávnem stanoven nový světový rekord v rychlosti psaní SMS, který má nyní hodnotu 18,19 sekundy.

swype

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře