Pátek, 28 června, 2024
DomůRecenzeNejlepší klávesnice pro Android a iOS

Nejlepší klávesnice pro Android a iOS

Klávesnice je základním softwarovým vybavením každého operačního systému. Bez ní bychom totiž nemohli psát zprávy a maily, zadávat do vyhledávačů internetové adresy, nebo používat kancelářské programy.

Zkrátka a dobře, bez klávesnice by náš telefon byl naprosto nepoužitelný.

Ačkoliv je však klávesnice zastoupená v každém operačním systému, neznamená to, že se jedná o to nejlepší, co můžete mít. V telefonech se většinou nacházejí předinstalované ty nejobyčejnější klávesnice, které nenabízejí žádné pokročilé funkce a vychytávky.

Nedovedete si při psaní žádné pokročilé funkce a vychytávky představit? Potom vyzkoušejte některou z námi doporučených klávesnic a uvidíte, že vhodný kousek vám může ušetřit čas, eliminovat vaše překlepy a vypomoci i ve spoustě dalších případů.

V našem dnešním seznamu najdete ty nejlepší a nejzajímavější klávesnice pro iOS a Android. Obchod s aplikacemi pro Windows Phone bohužel zatím žádné klávesnice nenabízí. Zdali se to v budoucnosti změní, jako se situace v nedávné době obrátila v Apple App Storu, nevíme.

Google Keyboard

Začneme úplnou klasikou. Google Keyboard je totiž jednou z mála klávesnic, které podporují český jazyk. V něm si tak můžete užít šikovnou predikci slov, opravy či ovládání hlasem. Vedle toho je k dispozici možnost ovládání gesty a také hromada zajímavých emotikon. To vše za naši oblíbenou cenu, tedy zcela zdarma, bez jakýchkoliv skrytých poplatků.

klavesnice-google

[appbox googleplay com.google.android.inputmethod.latin]

Keymonk Keyboard

Velice zajímavá klávesnice, která vám umožní psát výhradně tažením bez jakéhokoliv přerušování pro přehmat. V současné době bohužel chybí podpora českého jazyka, čímž se klávesnice Keymonk vyhrazuje k použití pouze při psaní bez diakritiky, a nebo v cizím jazyce. Doufejme, že se situace brzy změní, nebo že se nápadu ujmou jiní vývojáři, kteří ho zabudují do klávesnic s českým slovníkem.

keymonk-keyboard

[appbox googleplay com.keymonk.latin]

[appbox googleplay com.keymonk.full]

aitype Keyboard

Jedna z nejrozšířenějších klávesnic, která si svou popularitu vydobyla velice šikovnou předpovědí budoucích slov podle vašich psacích zvyků, možností sestavit si svou vlastní klávesnici, širokou paletou emotikon, možností měnit barvy, fonty a tisíce dalších věcí, které se skrývají pod hromadným označením „flat design“. Díky němu prý vzroste rychlost vašeho psaní až o 40%, což je nezanedbatelné množství času. Aitype Keyboard v trialové verzi můžete vyzkoušet zdarma po 14 dní. Plnou verzi můžete dokoupit za 80 korun.

ai-type

[appbox googleplay com.aitype.android]

[appbox googleplay com.aitype.android.p]

GO Keyboard

Další z velice rozšířených klávesnic, která vám umožní rozvrhnout si klávesnici podle svých preferencí. Vedle běžného rozvržení tak můžete psát na klávesnici, kde na jedno tlačítko připadají tři písmenka, na klávesnici s numerickou klávesnicí, nebo s rozvržením, která má numerickou klávesnici uprostřed obrazovky a po stranách najdete zbytek písmen. To je ale jen malá ochutnávka možností GO Keyboard, proto vám ji doporučujeme prozkoumat podrobněji.

go-keyboard

[appbox googleplay com.jb.gokeyboard]

Multiling O Keyboard

Už z názvu je zřejmé, že tato klávesnice podporuje velkou spoustu jazyků. Při psaní Multiling O Keyboard tak můžete využívat i českého slovníku, který bude opravovat vaše hrubky a k tomu vám podle vašich zvyklostí předpoví slova, abyste je nemuseli vyťukávat celá. K tomu si připočítejte sympatický vzhled, spoustu emotikon a možnost ovládání i jen potahováním klávesnice bez nutnosti mačkat na každé písmeno zvlášť a máte další zajímavý typ, kterak si svůj telefon dobře vybavit.

multiling

[appbox googleplay kl.ime.oh]

Smart Keyboard

Smart Keyboard, v překladu „chytrá klávesnice“ paradoxně není tak chytrá jako klávesnice, které v názvu slovo chytrá nemají. Jejím problémem je, že jako jediná z našeho seznamu vás neprovede jednoduchým aktivováním. Ve všech ostatních ohledech však za svou konkurencí už nezaostává a spousta lidí ji dokonce považuje za jednu z vůbec nejlepších klávesnic široko daleko.

smart-keyboard

[appbox googleplay net.cdeguet.smartkeyboardtrial]

[appbox googleplay net.cdeguet.smartkeyboardpro]

Adaptxt

Klávesnice Adaptxt poplatně svému názvu nabízí až přemrštěné množství nejrůznějších nastavení, v němž si můžete zvolit snad i tvar tečky na konci věty. Ostatně vyzkoušejte sami, Adaptxt je po 30 dní k vyzkoušení zdarma. Poté si budete muset připlatit cca 60 korun. Pozor! Verze zdarma je k dispozici pouze po omezenou, výše uvedenou zkušební dobu. Pokud se nechystáte do vaší nové klávesnice investovat, raději rovnou sáhněte po jiné klávesnici. Zbytečně byste trávili čas nastaveními, o něž byste stejně po pár dnech přišli.

adaptx

[appbox googleplay com.kpt.adaptxt.beta]

[appbox googleplay com.kpt.adaptxt.premium]

Kii Keyboard

Také Kii Keyboard je klávesnice s velkým množstvím různých nastavení. Tato klávesnice se snaží zkombinovat dohromady ty nejlepší funkce osvědčených klávesnic, pročež se jedná o skvělou alternativu pro lidi, co rádi experimentují a mají možnost vybrat si z více než jedné možnosti.

kii-keyboard

[appbox googleplay com.zl.inputmethod.latin]

MessagEase Keyboard

MessagEase Keyboard vychází ze známého přísloví „méně může být více“. Velice malá klávesnice přichází s úsporným rozvržením, kdy na jednu klávesnici připadá hned několik písmenek. Milovníkům  klasického QUERTY/QUERTZ systému tu tedy pšenka nepokvete, ovšem pokud jste nakloněni novým řešením, budete nadšení. MessagEase Keyboard je totiž jedním z těch kousků, který vás překvapí efektivností.

message

[appbox googleplay com.exideas.mekb]

[appbox appstore 327822391]

TouchPal

TouchPal je šikovná klávesnice, která umí prakticky všechno, co by měla umět „ideální“ klávesnice. I přes ohromné množství funkcí, z nichž některé jsou skutečně vlastní pouze TouchPal klávesnici, si pak všechno můžete velice jednoduše a pohodlně nastavit, což ve světě klávesnic pro mobily také nebývá pravidlem. Snad jen ty emotikony by mohly být lepší.

touchpal-x

[appbox googleplay com.cootek.smartinputv5]

Fleksy

Fleksy je klávesnice, na níž byl vytvořen současný rekord v rychlosti psaní. Na to přijdete i bez předchozí znalosti díky tomu, že uvnitř aplikace najdete možnost tento rekord překonat. Co se týče samotné klávesnice bez vedlejších příkras, její hlavní výhodou je skutečnost, že klávesnice si bez problémů poradí s nepřesným, nebo chcete-li lajdáckým psaním, kdy se ke správnému výsledku často dopracujete i bez nutnosti namáčknout byť jediné písmeno správně. To se pak trhají rekordy, že? Vyzkoušejte, třeba se stanete novým rekordmanem!

fleksy

[appbox googleplay com.syntellia.fleksy.kb]

[appbox googleplay com.syntellia.fleksy.keyboard]

[appbox appstore 520337246]

Swype Keyboard

Swype Keyboard je jednou z prvních klávesnic, která nám přinesla možnost psát, aniž bychom museli zvedat prsty z displeje mobilu. Klávesnice se z vašeho psaní ale umí také učit, takže ať už píšete jakýmkoliv stylem, časem by měla být schopná předpovídat slova, opravovat vaše chyby a tím vám ušetřit čas. Klávesnice podporuje český jazyk a bezvadná je i skutečnost, že veškeré nastavení se zálohuje, takže o něj nikdy nepřijdete.

swype

[appbox googleplay com.nuance.swype.trial]

[appbox googleplay com.nuance.swype.dtc]

V nejbližších dnech by klávesnice Swype měla být dostupná i pro iOS.

SwiftKey Keyboard

Redakční oblíbenec, jehož síla tkví v jednoduchosti a efektivnosti. Klávesnice se rychle učí a velice brzy správně předpovídá slova, která se chystáte napsat. Vedle toho nabízí spoustu možností nastavení, mnoho emotikon a skinů, díky nimž si můžete SwiftKey přizpůsobit i vzhledem. Jelikož je tato klávesnice k dispozici zdarma, doporučujeme vám ji vyzkoušet na vlastní prsty.

swiftkey

[appbox googleplay com.touchtype.swiftkey]

Představit vám jedinou klávesnici a mluvit o ní jako o nejlepší by nebylo na místě. Každému z nás vyhovuje něco docela jiného. Z toho důvodu jsme vám představili hned třináct různých klávesnic. Doporučujeme vám, abyste si na vlastní kůži vyzkoušeli třeba i několik z nich. Jedině tak se můžete propracovat k té, která vám bude maximálně vyhovovat. Všechny klávesnice z našeho seznamu jsou na vyzkoušení k dispozici zdarma, některé z nich pak můžete zdarma využívat už navždy, takže v jejich zkoušení vám nic nebrání.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Existuje něco podobného i pro Windows Phone 8.1? Swype funkce v CZ verzi totiž zatím pořád chybí.. Díky

  2. Koukám, že tu někdo občas poptává něco pro Windows Phone. Obávám se, že Windows zaspal dobu a aplikace SE NIKOMU pro něj nevyplatí tvořit.

  3. Poradí někdo kde stáhnu Kii keyboard a nebo podobnou, měl jsem ji na Slll a byla úžasná.Daly se na ní nastavit výraznější písmena a číslice.Díky

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře