Úterý, 11 června, 2024
DomůRecenzeNejlepší aplikace pro čtení eknih na Adroidu zdarma

Nejlepší aplikace pro čtení eknih na Adroidu zdarma

Chtěli byste mít při sobě všechny své oblíbené knihy a to bez toho že byste je skutečně museli s sebou fyzicky tahat, nebo si pro tyto účely kupovat speciální čtečky? Žádný problém, existuje totiž ještě jedna zajímavá a velmi pohodlná možnost – aplikace pro čtení knih ve vašem mobilu.

S aplikacemi pro čtení knih jsem se před několika měsíci seznámila narychlo poté, co jsem ze dne na den ulehla s úrazem a neměla doma pořádně co dělat. Ačkoliv jsem byla přesvědčená o opaku, hledání schopné aplikace pro čtení elektronických knih nebylo zase tak jednoduché.

V první řadě byl problém s tím, aby aplikace vůbec podporovala český jazyk. V opačném případě se totiž v textu namísto speciálních písmen a znaků jako je ž, č, ř a podobně objevují čtverečky či prázdná místa.

Druhou překážkou pak byl problém s podporovanými formáty. V některých regionech je totiž využíváno formátů odlišných s hlavním proudem. V případě České republiky to může být například hojněji využívaný formát pub. Tento formát některé aplikace pro čtení knih umí, není jich však zase tak moc. Z toho důvodu se náš obvyklý seznam smrskl na pouhých 7 položek, což není zrovna moc. Na druhou stranu jsou všechny tyto položky naprosto stabilní a designově velmi povedené, takže se dá mluvit o top kvalitě.

Samozřejmě pokud máte své vlastní favority, které jsme do našeho článku nezařadili, dejte nám vědět! A ještě jeden malý tip na závěr. Čtení knih na mobilech a tabletech ničí zrak více, nežli čtení elektronických knih v klasických čtečkách, nebo čtení klasických knih. Tento způsob čtení proto doporučujeme jen pro okrajové užití.

Ebook Reader

Ebook Reader od společnosti eBooks.com nabízí přehledné uživatelské rozhraní, efektní řazení knih, ale i pokročilé funkce jako je možnost označování textu, nastavení fontu a barvy písma, vkládání záložek a rozesílání citací skrze vaše účty na sociálních sítích. Tato aplikace pro čtení elektronických knih je pak velmi zajímavá také díky podporovanému formátu epub3.

ebook-reader

[appbox googleplay com.ebooks.ebookreader]

Cool Reader

Cool Reader je mezi aplikacemi pro čtení knih mým horkým favoritem. Vedle poměrně slušného designu a širokých možností nastavení se mi na něm líbí široký záběr podporovaných formátů. Jeho prostřednictvím si přečtete knihy epub (bez DRM), fb2, doc, txt, rtf, html, chm, tcr, pdb, prc, mobi (bez DRM) a pml, což v tomto segmentu není zase tak běžné.

cool-reader

[appbox googleplay org.coolreader]

EBook Reader and free ebooks

Opět velmi šikovná aplikace pro čtení knih podporující formáty epub ebook (bez DRM), FB2, doc, txt, rtf, html, chm, TCR, PDB, prc, mobi (bez DRM) a PML a mající spoustu pokročilých funkcí, kterými můžete pracovat s textem knihy i s jejím obsahem. Možnost stáhnout si knihy zdarma asi moc nevyužijete, sledovat prostřednictvím aplikace knižní novinky pak možná ano. Funkce je totiž zpracována moc dobře.

EBook Reader and free ebooks

[appbox googleplay ebook.epub.download.reader]

Wattpad

Vedle toho že je Wattpad skvělým internetovým vydavatelstvím, kde si můžete spoustu zajímavých knih koupit, cílí tato aplikace na komunitu, což znamená jediné. Lidé tu dávají k dispozici svá díla a zdarma si mohou stahovat díla jiných. Tímto způsobem se často dostanete k velmi zajímavým knihám, není však třeba dodávat, že mnohem častěji narazíte na brak. Tato hrozba je však potlačena možností hodnotit knihy a přidat k nim svoji recenzi.

wattpad

[appbox googleplay wp.wattpad]

EBook Reader a PDF Reader

Jedna z mála aplikací pro čtení elektronických knih, která podporuje také formát PDF. Dalšími podporovanými formáty jsou DjVu , PDF, XPS (OpenXPS), FictionBook ( FB2 a fb2.zip), CBR a Cbz (pro čtení komiksů), plus – počínaje verzí 2.0 – EPUB a RTF. Potěší také noční režim, hledání vybraného textu a celkem intuitivně navržené uživatelské rozhraní.

EBook Reader a PDF Reader

[appbox googleplay books.ebook.pdf.reader]

Ebook Reader Pro

Čtečka podporující formáty DjVu , PDF, XPS ( OpenXPS), FictionBook ( FB2 a fb2.zip), cbz, epub a rtf plus protokol OPDS, díky němuž se můžete připojovat do mnoha online katalogům knih. Ebook Reader Pro pak samozřejmě má i všechny další nezbytné funkce – nastavení orientace obrazovky, rychlé listování knihami a široké možnosti nastavení vzhledu stránky, či nabídky s knihami.

Ebook Reader Pro

[appbox googleplay yong.reader.pdf.xps.viewer]

Aldiko

Designově velmi povedená aplikace pro čtení bez rušivých elementů, která v rámci možností šetří vaše oči. Aldiko umí načítat soubory pdf i epub a kromě toho potěší podporou protokolem OPDS, díky němuž se budete moci připojit do nabídky některých on-line knihkupectví a databází.

Aldiko

[appbox googleplay com.aldiko.android]

Představili jsme vám sedm zajímavých aplikací, které vám umožní přečíst si i české elektronické knihy v mobilu a tabletu. Ačkoliv jsme přesvědčeni, že jsme vás seznámili s aktuálně tím nejlepším, co nyní můžete na Google Play získat, nepopíráme, že bychom mohli na nějakou zajímavou aplikaci zapomenout. Pokud o nějaké další slušné aplikaci pro čtení knih víte, určitě nám dejte vědět!

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Osobně na mobilu používám Moon+ Reader a naprostá spokojenost!

  2. Pro majitele Kindlu je super oficinální aplikace. Dá se na ní taky posílat e-mailem, synchronizuje přečtené knihy (i stránku, kde jste skončili) napříč platformami a má suverénně nejhezčí design.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře