Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeNejlepší adventury pro Android, iOS i Windows Phone

Nejlepší adventury pro Android, iOS i Windows Phone

Prázdniny jsou u konce, takže by to mohlo vypadat, že s dobrodružství máme zase na pár měsíců utrum. Nebo snad ne? Samozřejmě, že ne!V obchodech s aplikacemi se nachází spousta zajímavých dobrodružství, jimiž si jinak šedivé, nebo dokonce uplakané podzimní dny můžete pěkně zpestřit. A teď to nejlepší – některá tato dobrodružství jsou zdarma, nebo vás vyjdou jenom na pár korun, což je podstatně méně, než byste zaplatili za pořádnou dovolenou.

Adventury pak mají ještě jednu nespornou výhodou – procvičují vaše logické uvažování a vůbec mysl jako takovou a navíc vás zábavným způsobem dokáží naučit anglicky, což se vám může hodit třeba hned na vaší příští dovolené. Na co tedy vlastně čekat? Dobrodružství už nám klepe na dveře! Přitom byste měli vyslyšet minimálně těchto patnáct her z našeho seznamu, protože se jedná o ty nejlepší adventury, které mají potenciál zaujmout i milovníky jiných žánrů než jsou adventury.

V našem seznamu najdete adventury pro Android, iOS i Windows Phone. Přejeme skvělou zábavu!

Violett

Violett vypráví příběh o malé vzpurné holčičce, které se s rodiči přestěhuje do strašidelného domu. V něm je zajata tajemnými bytostmi a odvlečena daleko od rodičů, aby zde podstoupila zkoušku své vlastní odvahy a schopnosti postarat se sama o sebe. Vedle klasických logických zádrhelů se ve Violett budete snažit hledat poztrácené korálky, což zavání tzv. hidden object hrami.

violett

[appbox googleplay com.forever.violett]

[appbox appstore 771609401]

[appbox windowsphone c992c686-0cb1-4ddf-a3a3-a1d2bebe88b1]

The Secret of Monkey Island: Special Edition

Klasika od LucasArts, co k tomu dodat? Ti co Monkey Island znají, už určitě vědí a ti co ho neznají, ať ho raději nezkoušejí. Vylámali by si na něm zuby. Tohle je totiž klasická point-and-click adventura toho nejhrubšího zrna, takže nic pro čajíčky!

the-secret-of-monkey-island

[appbox appstore 324741347]

Syberia

V Syberii se seznámíte s mladou právničkou Kate Walker, která přijíždí z New Yorku do alpského údolí, aby tam asistovala při prodeji malé továrny. Zprvu banální práce se však mění v sérii zapeklitých událostí, které Kate převrátí život naruby. Vedle zajímavého příběhu je Syberii vlastní takřka filmový styl vyprávění, kdy ve hře není nouze o změny úhlů kamery a samozřejmě i důkladné prokreslení všech zúčastněných charakterů.

syberia

[appbox googleplay com.microids.syberia]

[appbox appstore 545386282]

Superbrothers: Sword & Sworcery

Netradiční adventurní dobrodružství zahalené do kostičkovaného hávu nabízí spíše akčně pojatou hratelnost, kdy během putování budete muset tasit i svůj meč. Stran Superbrothers: Sword & Sworcery se sluší zmínit i velice impresivní hudební doprovod, který by mohl konkurovat hudebnímu doprovodu leckteré tříáčkové hry.

Superbrothers-Sword-Sworcery

[appbox googleplay com.capybaragames.sworcery]

[appbox appstore 424912055]

Gemini Rue

Gemini Rue je klasická point-and-click adventura zasazená do kostičkovaného sci-fi prostředí. Hlavní předností této adventury je striktně logický základ, kdy nehrozí, že byste museli nesmyslně kombinovat předměty, které k sobě nepasují, nebo se probírat košatými rozhovory, jež by ve skutečnosti nikdy neproběhly. Právě proto lze tuto hru doporučit prakticky každému začínajícímu adventuristovi, spokojeni s ní budou ale i ostřílení fanoušci adventur.

gemini-rue

[appbox googleplay com.wadjeteye.geminirue.google]

[appbox appstore 614678683]

The Silent Age

Nebývale teskná adventura, která vás zaujme hlavně zajímavým sci-fi námětem s lehkým filozofickým podtextem a celkovou atmosférou, na níž se podílí hlavně stylisticky pošmourná grafika, ale také hudební doprovod a rozhovory. Adventura je k dispozici zdarma, takže vám nic nebrání si ji vyzkoušet na vlastní kůži.

silent-age

[appbox googleplay dk.houseonfire.android.thesilentage]

[appbox appstore 580991034]

Simon the Sorcerer

Další nadmíru úspěšná klasická adventura, respektive její port z počítačů na doteková zařízení. Zachovalá grafika, optimalizované ovládání a spousta zapeklitých puzzlů, které vám nedají spát. A pokud se vám to zalíbí, můžete se pustit i do druhého dílu hry. I ten dopadl na jedničku s hvězdičkou.

simon-the-sorcerer

[appbox googleplay com.mojotouch.simon]

[appbox appstore 323547432]

The Inner World

Roztomilá point-and-click adventura, která pod svým takřka dětským vzhledem skrývá temný příběh narážející na problematiku homosexuality, totality, nebo drogové závislosti. A to poměrně bezskrupulózním způsobem. Pokud se takových témat nebojíte, směle do toho!

the-inner-world

[appbox googleplay com.bbg.tiwdroid]

[appbox appstore 634885478]

Yesterday

Příběh adventury Yesterday se točí kolem záhadných vražd New Yorských bezdomovců. Na stopě jejich pachatele je zbohatlík Henry White, který jediný vidí v odhalení vraha přínos a zároveň má dostatek peněz, aby se pátrání mohl věnovat. Yesterday je adventura původně pro PC. Jejího portu se ujalo renomované studio Bulkipix, které odvedlo opravdu dobrou práci. Hra je skvěle optimalizovaná, to znamená, že se neseká, nepadá a navíc se i dobře ovládá. Nejlepší zpráva však je, že vedle placené verze je k dispozici i verze zdarma – ta na oplátku zobrazuje reklamy.

yesterday

[appbox googleplay com.bulky.Yesterday]

[appbox googleplay com.bulky.Yesterday.premium]

[appbox appstore 570933206]

[appbox appstore 518587250]

Leisure Suit Larry: Reloaded

Věčně nadržený prasák Larry, panic, jehož hlavní životní náplní je dostat se do kalhotek každé sličné ženštiny, zavítal také na naše telefony a tablety, kde se vytasil s celkem obvyklou dávkou lehce sexistického humoru. Pokud vám tento styl sedí, bez Larryho prostě nemůžete být! Ukázka hry je zdarma, posléze budete požádáni o peníze.

Leisure-Suit-Larry-Reloaded

[appbox googleplay com.replay.LeisureSuitLarry]

[appbox appstore 659661997]

Detective Grimoire

Mysteriózní adventura Detective Grimoire vás oblékne do role detektiva, který se kvůli rozřešení vraždy dostává do bažiny, kde se vedle řešení netradičních puzzlů potkává i s jejími obyvateli, kteří jsou… jak to jen kulantně říci… spíše bizarního ražení. Co to znamená? Nechte se překvapit!

detective-grimmoire

[appbox googleplay air.com.sfbgames.DetectiveGrimoire]

[appbox appstore 740602894]

Broken Age

První díl nyní již plánované dvoudílné adventury Broken Age (kickstarterovský projekt se rozrostl do takových rozměrů, že vybrané peníze nakonec stěží vystačily na polovinu hry) nám představil dvě hlavní postavy – děvčátko, které má být při příležitosti narozenin obětováno místní příšeře a chlapec, který putuje nekonečným vesmírem pouze ve společnosti svého palubního počítače. Tato dva příběhy spojuje osamělost hlavních hrdinů i naděje na lepší budoucnost, jak to ale nakonec celé dopadne, se dozvíme až časem.

broken-age

[appbox appstore 887649233]

Broken Sword 5

Další původně kickstarterovský projekt, který se stejně jako jeho předchůdci točí okolo Svatého Grálu. Hra je rozdělena na dva díly. Dohromady vás vyjde na necelých 250 korun. A pokud se na ní chystáte, doporučuji nedříve zahrát předchozí díly. I když si Broken Sword 5 užijete i bez nich, se znalostí předchozích dílů to přece jen bude o něco lepší zážitek.

broken-sword-5

[appbox googleplay uk.co.revolution.bs5]

[appbox appstore 720656825]

The Walking Dead

Kasovní trhák jménem The Walking Dead vychází ze stejnojmenného komiksu, který vypráví o skupince přeživších snažící se zůstat naživu v postapokalyptickém světě zamořeném zombie nákazou. The Walking Dead na mobilech je v současné době ve své druhé epizodě. První díl každé z epizod je k dispozici zdarma, takže si hru před koupí můžete důkladně osahat.

the-walking-dead

[appbox googleplay com.telltalegames.walkingdead100]

[appbox appstore 524731580]

Machinarium

A nakonec české Machinarium. Malá adventurka s obrovským srdcem, která si kolem prstu omotala celý svět a sklidila spoustu absolutních hodnocení a ocenění včetně nejlepší adventura roku a to díky smyslu pro detail, kdy v podstatě všechny činnosti i logické zádrhely doprovázejí příslušné animace, což společně s krásnou ručně malovanou grafikou vypadá naprosto božsky. Hra jako taková vypráví o malém robůtkovi, který ztroskotá na neznámém místě a je oddělen od kamarádky. Jeho cíl je proto zřejmý – najít kamarádku, ale i způsob, jak se s ní znovu dostat domů. Výborná hra, za níž tvůrci z Amanita Design zaslouží metál.

machinarium

[appbox googleplay air.net.machinarium.Machinarium.GP]

[appbox appstore 459189186]

[appbox windowsphone 8c574a5d-d0d4-4383-8fa5-bb13452af643]

Představili jsme vám celkem 15 adventur, které považujeme za to nejlepší, co je v tomto žánru v obchodech s aplikacemi v současné době k dostání. Říká se ale, že tisíc lidí má tisíc chutí, proto vás vyzýváme, abyste nám dali vědět, jaké adventury máte nejradši vy! Rádi se od vás inspirujeme a hry si zahrajeme hned, jak začnou dlouhé zimní večery.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře