Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC RE: Odolná kamerka zahnutá jako periskop nejen pro sportovce

HTC RE: Odolná kamerka zahnutá jako periskop nejen pro sportovce

HTC startuje novou éru miniaturních odolných kamer se svou novinkou RE. Kamerka zaujme svým minimalistickým designem, díky kterému hned padne do ruky a jednoduchostí ovládání.

V případě RE se uživatel nemusí obtěžovat se zdlouhavým zapínáním – zabudovaný senzor kameru automaticky aktivuje hned po chycení do ruky. Velké dotykové tlačítko spouště reaguje na jemné dotyky – krátké poklepání spustí focení, zatímco delší podržení spustí natáčení videa. Díky tomu je zachycování obrazového materiálu extrémně jednoduché.

V malé kamerce je ukryt šestnáctimegapixelový CMOS senzor, který v rozlišení 1080p umožňuje snímat scénu v zorném poli 146 stupňů. RE disponuje také funkcemi pro vytváření zpomalených a časosběrných záběrů. Překážkou pro ni není ani voda, proti které je odolná bez potřeby jakýchkoliv dalších krytů a ochran. Díky integrované 820mAh baterii může uživatel natáčet 1 hodinu a 40 minut Full HD video bez přerušení.

RE Blue RE dual port charger RE Green

RE lze propojit se smartphony a tablety s Androidem a iOS pomocí aplikace, jež automaticky synchronizuje pořízené fotky, videa i časosběrné záběry přes WiFi. Kamera je navíc plně ovladatelná skrze příslušnou aplikaci v telefonu.

Partneři HTC se budou moci podílet na přinášení nových možností pro RE skrze otevřené API/SDK. Později tak třeba kamerka nabídne i živé streamování v reálném čase na YouTube.

Ve Spojených státech a online na recamera.com se RE začne prodávat 22. října za cenu 199 dolarů (v přepočtu 4 100 Kč). O dostupnosti na českém trhu vás budeme informovat.

RE suction cup-1 RE White RE

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře