Nejbohatší člověk na světě je šéf Amazonu Jeff Bezos


Nejbohatší člověk na světě je šéf Amazonu Jeff Bezos

Nejbohatším člověkem na světě je Jeff Bezos se 112 miliardami dolarů. Vyplynulo to z aktuálního žebříčku nejbohatších lidí planety magazínu Forbes. Nejbohatším Čechem i nadále zůstává Petr Kellner s odhadovaným majetkem 12,2 miliardy dolarů.

Bezos je šéfem Amazonu, což je největší internetový obchode na světě. Firma zahájila prodej v roce 1995 a zpočátku nabízela především knihy. V současnosti cena jejích akcií přesahuje 1 500 dolarů. V Česku Amazon provozuje distribuční centrum ve středočeské Dobrovízi.

Na druhém místě za Bezosem se umístil zakladatel amerického softwarového gigantu Microsoft Bill Gates s majetkem 90 miliard dolarů. Třetí skončil investor Warren Buffett s 84 miliardami dolarů.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg je aktuálně pátý nejbohatší člověk na světě. Majitel Oraclu Larry Ellison skončil desátý. Kompletní žebříček časopisu Forbes najdete zde.

 

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.