Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNečekaná mobilní akvizice. Google prodává Motorolu čínskému Lenovu

Nečekaná mobilní akvizice. Google prodává Motorolu čínskému Lenovu

Lenovo odkoupí od Googlu za necelé tři miliardy dolarů výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility. Čínská firma zaplatí z celkové kupní ceny 660 milionů dolarů v hotovosti a 750 milionů prostřednictvím akcií. Zbytek doplatí formou dluhopisu do tří let.

Největší výrobce počítačů na světě si akvizicí kupuje zejména potenciál a možnost expanze na lukrativní americký trh, na který je pro čínské firmy obtížné proniknout. S čím však nemůže počítat, tak to jsou důležité patenty.

Ty si totiž Google ponechal, aby mohl i v budoucnu chránit Android před případnými právními útoky Microsoftu, Applu a dalších firem. Lenovo získá asi jen 2 000 vesměs méně důležitých patentů, zbytek (23 000 patentů) zůstane Googlu.

Po nákupu Motorola Mobility se Lenovo stalo světovou trojkou za Samsungem a Applem v produkci chytrých telefonů. „Dohromady nyní mají podíl 6 procent,“ tvrdí analytik Niel Mawson ze společnosti Strategy Analytics.

48Zdroj: 1 2

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře