Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNe, Angry Birds 2 pro Windows Phone nevyjdou!

Ne, Angry Birds 2 pro Windows Phone nevyjdou!

Příští týden se po necelých šesti letech dočkáme plnohodnotného pokračování kultovních Angry Birds. Těšit se mohou majitelé iPhonů a Androidu, naopak lidé s Windows Phone mohou vytáhnout kapesníky a začít ronit slzy – vývojáři hru pro tuto platformu nechystají. Informace pochází přímo od týmu podpory Rovia.

„Angry Birds 2 pro telefony s Windows Phone bohužel nevyjdou. Omlouváme se za nepříjemnosti, které to může způsobit, a doufáme, že budete mít šanci zahrát si hru alespoň na některé z podporovaných platforem. S pozdravem, Pekka,“ zní odpověď na dotaz jednoho z příznivců naštvaných ptáků.

Je samozřejmě možné, že vývojáři své rozhodnutí v budoucnu přehodnotí a Angry Birds 2 pro systém Microsoftu přeci jenom nakonec vydají. V tuto chvíli je ale jejich stanovisko zamítavé, což mnoho majitelů smartphonů s Windows Phone jistě zarmoutí.

Hry ze série Angry Birds patří mezi to nejpopulárnější, co se kdy na mobilech a tabletech objevilo. První hru s naštvanými opeřenci vydali  finští vývojáři už v roce 2009. Hráči v ní měli za úkol vystřelovat z praku ptáky a zasáhnout jimi zelená prasátka, jež jim ukradla vajíčka. Na stejném mechanismu bude zřejmě stavět i chystaný druhý díl, který pro Android a iOS vyjde už 30. července.

thumb_-3-AB2-key-art-500x281Zdroj: WMPowerUser

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ten systém (windows phone) je mrtvý, snad už je to každému jasné. Nevychází na to pořádně hry a aplikace stojí za starou backoru nebo úplně chybí. RIP

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře