Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyNávod: Jak dostat zpět Mapy Google do iPhonu s iOS 6

Návod: Jak dostat zpět Mapy Google do iPhonu s iOS 6

Počínaje včerejším dnem se Apple definitivně odstřihl od Googlu. Uživatelé z toho ale nemají moc velkou radost. Nová verze systému iOS totiž není jednoznačně lepší než ta předchozí. Vylepšení nejsou natolik zásadní, abyste opravdu museli aktualizovat.

V iOS 6 se již nesetkáte s aplikací YouTube, která byla nedílnou součástí systému od jeho první verze. Alespoň že si Google pospíšil a po několika týdnech vyvinul nového klienta, i když ten je zatím kompatibilní pouze iPhonem a iPodem touch.

Největší novinkou v iOS 6 je to, že Apple se rozloučil s mapami od Googlu. Ty jeho jsou zatím po všech směrech horší, i když ve 3D rozměru vymodelované Cupertino vypadá fantasticky. Uživatele ve Střední Evropě to ale asi příliš nenadchne.

Pokud na vašem iPhonu, iPodu nebo iPadu s iOS6 i nadále chcete využívat mapových služeb Googlu, máme pro vás praktický návod. Řešení je natolik jednoduché, že na něj možná již někteří z vás přišli. Vše, co potřebujete, abyste měli staré dobré mapy zpátky, je totiž pouze připojení k internetu.

    • Otevřete prohlížeč Safari a do adresního řádku napište maps.google.cz/
    • V horní části obrazovky se objeví upozornění o dostupnosti webové aplikace
    • Přidejte jí na plochu a pojmenujte
    • Hotovo, Mapy Google jsou zprátky

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Rebelion/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře