Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeNávod: Instalování iOS aplikací pro začátečníky

Návod: Instalování iOS aplikací pro začátečníky

Jestliže nemáte předcházející zkušenosti se systémem iOS, doporučíme pozorně číst dále. Dnes se dozvíte o instalování iOS aplikací pro systém od společnosti Apple. 

Článek konkrétně pojednává o instalaci aplikací z originálního obchodu App Store. 

Možnosti instalace pro iOS

  • z telefonu prostřednictvím App Store
  • z počítače skrze iTunes

Je nutný datový balíček od operátora? Ne, ale bez WiFi jsou instalace téměř nemožné

V dnešní době se ještě stále nachází mnoho lidí, kteří v telefonu nevyužívají datový balíček. To není žádná ostuda a ani velký problém, zařízení stačí připojit k síti WiFi a instalace mohou započít. V nadpise je zmíněno slovíčko téměř, za ním se skrývá možnost instalace skrze desktop a využití aplikace iTunes. Více informací o této možnosti se dozvíte dále.

1. Instalace skrze App Store v telefonu

K instalaci skrze aplikaci v telefonu, je nutné mít Apple ID. Pokud jej nemáte, nezoufejte, je možné možné si jej vytvořit zde. Stačí projít jednoduchým průvodcem a nové Apple ID je na světe. Poté již je možné otevřít aplikaci AppStore a vyhledat si aplikaci, kterou chcete. Po vybrání aplikace jednoduše stiskněte instalovat pro nainstalování aplikace. Aplikace se okamžitě stáhne do vašeho zařízení a zařadí za poslední aplikaci v menu.

 obrázek 1 obrázek 2

2. Instalace pomocí iTunes

Druhou možností jak nainstalovat aplikace do svého iOS zařízení je skrze aplikaci iTunes pro Windows případně Mac OS. Aplikaci je možné stáhnout na oficiálních stránkách společnosti Apple. Po stažení stačí připojit zařízení pomocí USB kabelu a provede se počáteční synchronizace.

 Screenshot 2013-12-15 21.51.15

Až bude zařízení připraveno k použití, intuitivně vás pravděpodobně napadne kliknout na tlačítko pokračovat. Následně je nutné vybrat možnost v pravém horním rohu iTunes Store (1), tímto krokem se dostanete do obchodu. Zde, pokud máte zájem o aplikace vyberete si aplikace. Prohlížení, je dle mého pohodlnější než na telefonu a tak si každý určitě najde to, co potřebuje. Po výběru aplikace zvolíte možnost instalovat.

 Screenshot 2013-12-22 20.47.10

Až budete mít nainstalováno vše potřebné, vrátíte se zpět kliknutím na knihovnu v pravém horním rohu. Jestliže máte v telefonu povolenou automatickou synchronizaci s iTunes, aplikace se sami nainstalují. Pakliže automatické synchronizace s iTunes máte z jakéhokoliv důvodu vypnuté, je nutné vybrat v pravém horním rohu iPhone (2) a synchronizovat. Tím se nainstaluje vše předem stažené do počítače. Tuto možnost ocení především uživatelé, kteří nevlastní datový tarif nebo aktuálně nemají k dispozici WiFi síť.

Screenshot 2013-12-22 20.51.19

A ano, také je možné využít webové stránky iTunes, zde vás možnost view in iTunes přenese do desktopové aplikace a následuje postup jako před chvílí. Konkrétní odkaz například na aktuální aplikaci je zde: https://itunes.apple.com/app/id777716569. Tuto aplikaci vřele doporučuji stáhnout a od 26. prosince každý den sledovat, jelikož bude Apple nadělovat dárečky po dobu 12 dní.

[appbox appstore id777716569]

 obrázek 3

Tomáš Rygl
Tomáš Rygl
Inženýr vysoké školy zaměřené na ekonomii, který je fanouškem mobilních technologií. Mezi nejoblíbenější společnosti Tomáše patří Google, Samsung a Apple.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře