Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeNaučte se anglicky s těmito free aplikacemi

Naučte se anglicky s těmito free aplikacemi

Pokud nemáte nadání na jazyky, naučit se anglicky není zrovna lehké. Chce to hodně odříkání, píle a pravidelnosti. Ani se nelze divit, že u toho spousta lidí nevydrží. Poznali jsme to na vlastní kůži. Naštěstí pro nás, s nástupem chytrých telefonů, není všechno ztraceno. Existují totiž šikovné aplikace, které vám s výukou angličtiny pomohou. A to často tak efektním způsobem, že vás to učení nakonec začne bavit.

Na Google Play se samozřejmě nachází kopec naprosto neužitečných aplikací, které vás nenaučí zhola nic. Abyste se tím balastem nemuseli probírat, udělali jsme to za vás a nyní vám přinášíme seznam těch nejlepších aplikací, které vás naučí anglicky. Proč zrovna anglicky? Jedná se přeci o jeden z mezinárodních jazyků!

Aplikace z našeho seznamu jsou určeny jak pro platformu Android, tak i pro platformu iOS. Všechny jsou navíc bezplatné, tedy alespoň v základní verzi. Za pokročilé funkce pak v některých případech budete požádáni o platbu.

Busuu

Pravděpodobně nejlepší vzdělávací aplikace pro úplné začátečníky. Busuu vás učí anglicky prostřednictvím obrázků, doplňovaček, kvízů, poslechu rodilých mluvčí a dalších názorných metod, jež vám tento neskonale krásný jazyk vštípí až do morku kostí. Tedy vlastně mozku. Vedle aplikace Busuu pro dospělé je k dispozici aplikace Busuu pro děti, která vaše potomky hravě naučí barvám a dalším základním slovíčkům. Vlastně když tak nad tím přemýšlíme, úplní začátečníci by měli začít právě Busuu pro děti a Busuu pro dospělé se zaobírat až pak.

busuu1

busuu2

[appbox googleplay com.busuu.android.enc]

[appbox appstore 379968583]

Johnny Grammar

Aplikace Johnny Grammar je určena spíše pokročilejším angličtinářům, kteří by rádi procvičili slovíčka, gramatiku i hláskování. Každý z okruhů vám pak nabídne bohaté množství podmnožin, například nepravidelná slovesa, přídavná jména a příslovce, předložky, infinitivy a gerundia, modální slovesa atd. Z těchto podmnožin budete následně zkoušeni formou rychlého kvízu, kdy vám hra vyloží větu, a vy na chybějící místo musíte doplnit správné slovo. To celé na čas a na body, které se zapisují do světového žebříčku nejlepších hráčů. Co může být lepšího za motivaci, než soutěžení s vašimi přáteli?

johnny-grammar

johny-grammar2

[appbox googleplay com.ubl.spellmaster]

[appbox appstore 432488501]

English Tutor

English Tutor nabízí několik základních skupin (např. začátečníci, cestování, byznys) a v nich jednotlivé vzdělávací moduly (čísla od 1 – 10, peníze, dobré ráno, barvy atd.). V nich vás následně čeká nejdříve probrání látky např. v podobě předříkávání doplněného o obrázky, dále prozkoušení z látky, kdy aplikace nejdřív předříká, co chce slyšet a vy to následně musíte správně opakovat a nakonec i kvízu, v němž třeba budete doplňovat správné číslice k psaným slovům atd. Spousta modulů aplikace English Tutor je zdarma, za některé si však budete muset připlatit.

english-tutor-1

english-tutor-2

[appbox googleplay com.speakingpal.speechtrainer.sp]

[appbox appstore 437219346]

LearnEnglish Grammar

Opět velice komplexní aplikace, kterou upotřebí studenti s alespoň základní znalostí angličtiny. V aplikaci Grammar najdete spoustu různých modulů, které jsou zaměřeny vždy na jednu věc, například na minulý čas prostý, minulý čas průběhový, předminulý čas, přítomný čas a kopec dalších časů včetně frázových sloves, used to atd. Všechny tyto znalosti aplikace učí přetahováním slovíček do správného slovosledu, označování konkrétních slovíček, vyškrtávání určených tvarů, nebo doplňovaček. Výuková část je pak doplněna o testy, kde si své nově nabyté znalosti můžete prozkoušet.

learn-english-grammar1

learn-english-grammar2

[appbox googleplay bc.leg]

[appbox appstore 488099900]

Fun Easy Learn English

Ve Fun Easy Learn English si můžete zvolit mezi výukou pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé studenty. Nato se dostanete do bohaté nabídky, kde zvolíte téma (např. lidé), podtéma (např. rodina) a nakonec i jednu ze zábavných her, kterými vám aplikace bude do hlavy nalévat nová slovíčka. V nabídce je například možnost „slovíčka“, kdy se po vyložení látky s obrazovým doprovodem budete snažit k anglickým slovům přiřazovat správné české ekvivalenty, nebo tzv. „napsat slovo“, kdy se podle obrázku pokusíte do neúplných slov doplnit správná písmenka atd. Jo a abychom nezapomněli, aplikace podporuje i český jazyk.

fun-easy-learn-english

fun-easy-learn-english2

[appbox googleplay com.funeasylearn.english]

My Word Book 2

Aplikace My Word Book je stylizována jako osobní slovníček. Můžete v ní listovat, učit se novým slovům a to formou výkladu, případně si k těmto slovům dělat poznámky, nebo poslouchat jejich správnou výslovnost. Poté se aplikací můžete nechat vyzkoušet. A tak pořád dokola. Sympatická je možnost sdílet své studijní materiály s přáteli a možnost dokupování stovek balíků nových slovíček.

my-word-book

[appbox googleplay com.imf]

[appbox appstore 488645037]

Lingua.ly

Dobře myšlená, velice příjemně vyřešená, avšak občas trošku chybující aplikace Lingua.ly spoléhá na aktivitu svých uživatelů. V Češtině se tak zatím nenabízí příliš zkompletovaných slovíček, nicméně nárůst fanouškovské základny se dá očekávat. Nabídka výrazů by se tak do budoucna měla rozšířit stejně, jako se to stalo v německé, francouzské či italské verzi aplikaci. Jak to funguje?

lingua.ly

lingua.ly2

V aplikaci zadáte, jakým jazykem se chcete učit, k tomu přidáte, jakým jazykem mluvíte a následně si do ní přidáváte anglické (německé, španělské, francouzské, čínské atd.) výrazy, které doplňujete překladem (někdy vám jej aplikace sama nabídne) a třeba i obrázky. Z těchto slov se následně můžete nechávat prozkoušet v zábavných kvízech. A to je všechno. Jelikož se nám myšlenka Lingua.ly velice zamlouvá, vyzýváme vás, po cizích jazycích dychtící studenti, pomozte nám v rozšiřování této aplikace!

[appbox googleplay com.lingualy.lingualymobile]

[appbox appstore 880933022]

Phrasalstein

A nakonec perlička. Phrasalstein je úžasně animovaná výuková aplikace, která vám pantomimou ve stylu Adamsovi rodiny a dalších záhrobních seriálů názorně předvede význam slovíček. Výkladová část, v níž se význam anglických slov učíte za pomoci vkládání slovíčka do věty sice stojí za starou belu (ať jsme dělali, co chtěli, během několika málo slovíček nám tato sekce začala zlobit – obrázek se přeléval na celou obrazovku, nebo naopak mizel atd.), ale právě názorná druhá část je vynikající.

phraselstein1

phraselstein2

[appbox googleplay air.org.cambridge.phrasalsteinlite]

[appbox googleplay air.org.cambridge.phrasalstein]

[appbox appstore 722736985]

Jak vidíte, aplikací, které vás naučí anglicky (ale i jinými světovými jazyky, viz. například hodně rozmáchlá aplikace Lingua.ly), je spousta. A to jsme se zaměřili pouze na výukové aplikace zdarma. Co pak kdybychom z našeho kouzelného klobouku začali tahat ty placené. Na ně však dojde třeba někdy příště. Do té doby užívejte luxusu free (popřípadě free-to-play) moderní doby.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře