Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNa Windows 10 už přešlo 25 milionů počítačů. Je mezi nimi i...

Na Windows 10 už přešlo 25 milionů počítačů. Je mezi nimi i ten váš?

Přestože vlna upgradů na Windows 10 vypukla teprve před deseti dny, už je nový systém nainstalovaný na více než 25 milionech počítačů. Upozornil na to server neowin.net. Microsoft se přitom snaží aktualizace nabízet postupně, aby nedocházelo k zahlcování datových linek.

Společnost předpokládá, že do roku 2018 by Windows 10 měly být nainstalovány na miliardě zařízení. Mezi ty se ale mohou počítat i zařízení spadající do kategorie Internetu věcí a dále pak i herní konzole nebo mobilní telefony a tablety, takže zdaleka nejde pouze o počítače.

Nový systém Microsoft nabízí pro uživatele starších verzí Windows 7, 8 a 8.1, kteří si jej rezervují do jednoho roku, zdarma. Verze pro firmy zůstávají placené.

Pokud na nový operační systém od Microsoftu stále čekáte a chtěli byste celý proces urychlit, stáhněte si odsud bezplatný instalátor a upgrade proveďte sami.

W10_Laptop_AUX_Build_16x9_en-US_070115-01

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

7 KOMENTÁŘE

  • Můj je bohužel mi nejde vrátit na sedmu. Ale naštěstí ten ntb používám příležitostně.

 1. Dokud to bude možné, tak na takovou srajdu přecházet nebudu.

  1. Oproti W7 vypadají W10 opravdu jako nějaký nouzový režim.

  2. Nevím o žádné výhodě, kterou by přinášelo překopané nastavení s výjimkou toho, že bych v tom všechno hledal o něco déle. Takže nezájem.

  3. O novinky typu cloud, online účet, vnucený Bing, nucené aktualizace a šmírovací funkce nestojím ani náhodou. W10 jde sice používat bez nich, ale jejich vypnutím bych jen získal to, co už mám.

  4. Restriktivní ekosystém Metra si může malý měkký nacpat někam. Uzavřenost shledávám nevýhodnou a proto se jí vyhýbám jako moru.

  5. Bez DX12 se zatím obejdu.

  Potrvá nejspíš ještě pár let, než budou nové hry vyžadovat DX12. To už asi budu měnit celý počítač. Ale pokud se Windows budou vyvíjet stejným směrem jako od W8 dosud, tak si je už nekoupím. Platit za takový humus by bylo proti přírodě. Warezová verze by mohla mít alespoň vykydlené cloudové a šmírovací „vymoženosti“. Možná také přejdu na jiný systém.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře