Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyNa Windows 10 přešlo už přes 50 milionů počítačů

Na Windows 10 přešlo už přes 50 milionů počítačů

Po zhruba dvou týdnech počet instalací nového operačního systému Windows 10 překročil hranici 50 milionů. Tvrdí to server WinBeta.org, který se odvolává na anonymní zdroje.

Bezplatný upgrade na Windows 10 je k dispozici od 29. července, a to zatím pouze pro počítače se systémem Windows 7, 8 a 8.1, které splňují hardwarové požadavky. Už zanedlouho se to ale změní, na podzim má vyjít aktualizace pro konzoli Xbox One a systém bude zpřístupněn také mobilním telefonům a tabletům. Na nový systém přejdou postupně také zařízení spadající do kategorie Internetu věcí.

V Microsoftu počítají s tím, že do roku 2018 se nové Windows objeví na miliardě přístrojů. Firma ambiciózní plán představila během vývojářské konference Build ústy Terryho Myersona.

První větší aktualizace pro Windows 10 by měla být dostupná někdy v říjnu tohoto roku. Přinést má novou univerzální aplikaci Messaging, podporu pro rozšíření v prohlížeči Edge i inovace v rámci platformy univerzálních aplikací.

W10_Laptop_AUX_Build_16x9_en-US_070115-01-620x349

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Také jsem přešel a mohu říct, že jsem prozatím spokojen. Rozhodně nepřemýšlímo přechodu z5.

  2. Upgradoval som na PC a jednom notebooku (na oboch z Win 8.1) a musím povedať, že MS odviedol dobrú prácu. Je to v podstate ako bežná aktualizácia. Všetko zostalo, programy, nastavenia, ikony v panely úloh, aj na ploche. Skvelé, neľutujem.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře