Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyNa Štědrý den bylo aktivováno 17,4 milionu přístrojů s iOS a Androidem

Na Štědrý den bylo aktivováno 17,4 milionu přístrojů s iOS a Androidem

Google a Apple měli i tento rok opravdu štědré Vánoce. Podle analytické agentury Flurry bylo na Štědrý den aktivováno 17,4 milionu zařízení s jejich operačními systémy Android a iOS. Ze statistik také vyplývá, že v období mezi 1. a 20. prosincem byly denně průměrně aktivovány 4 miliony zařízení s těmito operačními systémy. Na Štědrý den se počet aktivací zvýšil o 330 procent.

Poněkud překvapivou informací je, že aktivováno bylo více tabletů, než smartphonů. Zatímco od 1. do 20. prosince připadly na 10 aktivovaných zařízení pouze 2 tablety, tak na Štědrý den jich bylo aktivováno více než 5 (v absolutních číslech 51 procent). Podle expertů byl velký zájem především o iPady a Kindle Fire HD od Amazonu.

Oproti ostatním prosincovým dnům se rovněž zvýšil počet stažených aplikací z App Store a Google Play. Během několika hodin bylo staženo 328 milionů her a aplikací.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/sales/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře