Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyAlkohol kalkulačka: Nová aplikace pro zjištění množství zbytkového alkoholu v krvi

Alkohol kalkulačka: Nová aplikace pro zjištění množství zbytkového alkoholu v krvi

Alkohol za volant jednoznačně nepatří. Na silnici je opilý řidič nebezpečím pro sebe i své okolí. A pokud budete chtít v nejbližších dnech oslavovat se skleničkou něčeho ostřejšího v ruce, máte možnost využít nejnovější aplikaci, kterou pro vás připravil BESIP a která vám spočítá, jak dlouho bude trvat, než se budete moci posadit za volant.

Mezi hlavní přednosti aplikace patří jednoduchost (na časovou osu přidáváte vypité nápoje, na konec stačí pouze tapnout na tlačítko Spočítat a to je vše), pěkná kreslená grafika, snadné ovládání a interaktivní graf s popisky, ve kterých vám je vysvětleno, jak že na tom aktuálně jste.

Alkohol kalkulačka má předdefinovaných více než třicet nejoblíbenějších nápojů, jako např.: pivo ? 10°, 11°, 12°, stout, víno ? bílé, červené, portské, destiláty ? rum, fernet, becherovka, vodka, tequilla, whisky, koňak, míchané drinky ? Pina Colada, Sex on the Beach, Tequilla Sunrise, Bloody Mary, Cosmopolitan, Margareta a tak dále.

Aplikace je určena pro chytré telefony s operačním systémem Android (ke stažení zde) nebo pro telefony s operačním systémem iOS (iPhone) ? dostupná bude v lednu 2013.

POZOR! Výpočet je samozřejmě pouze orientační, množství zbytkového alkoholu v krvi se u různých osob liší. A nezapomínejte také na ?kocovinu?. Schopnost řídit motorové vozidlo je totiž podstatně zhoršena i v případě, kdy alkohol z krve již vymizel. Po ?středním zatížení alkoholem? trvá podle odborníků zhruba 2-3 dny, nežli se tělo zotaví.

O kvalitách aplikace BESIPu netřeba spekulovat. Za vše hovoří komentáře uživatelů na Google Play. Uživatel Petr Havlásek například napsal: ?Na tu metlu lidstva jsem vyzkoušel už mnoho aplikací, ale tahle je jednoznačně nejlepší! Pěkné grafické zpracování, jednoduchost a funkčnost…to je co člověk ocení, i když má 3 promile. Moc podařená aplikace.?

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Alkohol/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře