Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyNa servery Sony Pictures útočili hackeři KLDR, tvrdí FBI

Na servery Sony Pictures útočili hackeři KLDR, tvrdí FBI

Za hackerským útokem na servery filmové společnosti Sony Pictures stojí stalinistická Severní Korea, kterou vede diktátor Kim Čong-un. Uvedli to zástupci FBI s tím, že pro své tvrzení mají dostatek důkazů.

Spekulace o podílu KLDR na útoku proti producentům kontroverzního filmu The Interview se v médiích objevovaly delší dobu. Ale teprve až včera je oficiálně potvrdil americký Federální úřad pro vyšetřování, který uvedl, že má dostatek důkazů, že za útokem stojí Kimův režim.

Podle tiskové agentury Associated Press (AP) FBI kromě jiných skutečností poukázala na technické podobnosti mezi průnikem na servery Sony a předchozími „počítačovými aktivitami“ spojenými přímo s KLDR, včetně dřívějších kybernetických útoků na jihokorejské banky a média.

Zatím není jasné, jaké a zda vůbec nějaké odvetné akce hodlá americká vláda po útoku na Sony Pictures podniknout.

Společnost Sony Pictures ve středu odvolala uvedení kontroverzní filmové parodie, když promítání filmu kvůli hrozbám teroristického útoku odložila či zrušila řada distribučních společností.

Hollywoodské hvězdy reagovaly na zrušení premiéry snímku, jehož zápletka se točí kolem zavraždění vůdce KLDR Kim Čong-Una, s rozhořčením.

Například komik Jimmy Kimmel na Twitteru uvedl, že odmítnutí kin promítat snímek The Interview je „neamerický projev zbabělosti, který představuje děsivý precedens“.

Kim-Jong-Un-Commodore-64

Zdroj: 1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. … federální úřad pro vyšetřování spojených států amerických tvrdí, že japonskou soukromou společnost napadl kybernetický útvar korejské lidové demokratické republiky vedé panem Kim Čong-unem …..

    … jestli v tom nebude něco více, tak přísahám že sežeru zelené amarouny …..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře