Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNa Kickstarteru se objevil skvělý způsob, jak využít staré baterie

Na Kickstarteru se objevil skvělý způsob, jak využít staré baterie

Crowdfundingové sítě typu Kickstarter jsou semeništěm výborných nápadů. Tak například nyní tam o naši přízeň vyjádřenou v penězích usiluje projekt Better Re, který slibuje, že najde využití pro staré baterie. 

Projekt vychází ze skutečnosti, že baterie či celé smartphony lidé mění přibližně každé dva roky. Baterie přitom zůstávají nevyužité, leží nám ve skříni a nebo se v tom horším případě stávají nebezpečným odpadem. Podle autorů Better Re v baterii přitom zůstává až 80% její kapacity. Díky tomu ji budeme moci šikovně přeměnit v přenosnou nabíječku, která pro nabíjení nebude vyžadovat, abychom ji zapojili do sítě.

Samozřejmě abyste nabíječku mohli používat taky, budete potřebovat externí baterii. Nabíječka si přitom poradí se všemi základními typy baterií, což je vidět i v úvodním videu projektu.

Aktuálně projekt Better Re překonal hranici 50 000 dolarů, které autoři na uskutečnění projektu původně žádali. Projekt na Kickstarteru ale stále běží, takže pokud vás externí nabíječka nadchla, můžete si nabíječku přednostně zajistit. Ale neváhejte dlouho, nabídka Better Re se každou minutou tenčí.

https://www.youtube.com/watch?t=87&v=_NxpSev4NDI

Zdroj: Kickstarter

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

    • Odkaz je ve zdroji, napravo dole pod ilustrací. Do posledního odstavce jsem ale raději ještě doplnil hypertextový odkaz.

  1. Jako že bych tam vrazil svojí starou nafouklou baterku, která stěží udrží při životě telefon půl dne a ještě tím nabíjel? Ne tohle je nesmysl. Powerbanka vyjde laciněji a stará baterka se mezitím může recyklovat.

  2. Presne ako píše Honza “Nedos” Nedvěd, neviem, kde vzali tú štúdiu, ale v prípade mojich starých telefónov životnosť telefónu ďaleko presahuje životnosť batérií. V podstate by boli s novou baterkou v pohode použiteľné.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře