Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyNa Google vyhledává více lidí na chytrých telefonech než na desktopu

Na Google vyhledává více lidí na chytrých telefonech než na desktopu

Více než polovina celosvětového vyhledávání už je prováděna prostřednictvím mobilních zařízení. Poprvé v historii tak uživatelé na Googlu vyhledávají častěji ze smartphonů než z klasických počítačů. Na letošní konferenci Code/Mobile to uvedl Amit Singhal.

Do statistiky přitom podle něj byla zahrnuta pouze ta zařízení, jejichž displej má maximálně šestipalcovou úhlopříčku. Z toho se dá vyvodit, že podíl mobilních přístrojů na vyhledávání bude ve skutečnosti ještě vyšší, protože na trhu jsou dostupná i zařízení s větší než šestipalcovou obrazovkou.

„Toto léto to bylo poprvé, co jsme zaznamenali, že přišlo více dotazů na vyhledávání z mobilních zařízení než z desktopů a očekáváme, že tento trend bude pokračovat,“ řekl Singaal během rozhovoru s Karou Swisher a také ještě dodal, že Google ve sledovaném období zaindexoval 100 miliard odkazů uvnitř mobilních aplikací.

google-logo-animated

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře