Na dovolené vesele rozesílala fotografie, po faktuře od operátora skončila na antidepresivech!


Na dovolené vesele rozesílala fotografie, po faktuře od operátora skončila na antidepresivech!

Po klidné Vánoční dovolené zažila sedmnáctiletá Britka Lauren Searlová nepříjemný šok. Faktura od operátora O2 ji vyzývala k zaplacení 4908 liber, tedy přibližně 186 500 Kč. Lauren kvůli tomu skončila u obvodního doktora, který ji předepsal antidepresiva. 

Samozřejmě gigantický účet za telefon nespadl z čistého nebe. Lauren si v Egyptě vedle vodních radovánek a slunění často vypisovala se svým přítelem skrze Facebook v domnění, že je připojená k hotelové Wi-Fi. A došlo také na fotografie. Těch prý Lauren posílala hned několik denně, přičemž se utěšovala, že „kdyby něco“ má v telefonu nastavený 120 librový limit pro vyúčtování. To se bohužel nepotvrdilo.

O2 UK na naléhání rodičů i médií částku nakonec snížil o více jak 1700 liber. K zaplacení tedy zbývá něco okolo 3200 liber (121 600 Kč) a Lauren navíc dostala možnost dluh splatit postupně po 100 librách měsíčně. K tomu matka uvedla: „Operátor nám řekl, že můžeme platit 100 liber měsíčně (3800 Kč), jenže i to je pro nás hodně. Nevím co mám dělat. Už jsem plakala, už jsem se zlobila. Co si jen počnu?“

Co si o tom myslíte? Není to trochu přehnané?

272146DE00000578-3017818-image-a-17_1427712187214

Zdroj: Daily Mail

The following two tabs change content below.

Martina Lipertová

Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.Diskuze: (9)


 1. Pepa

  Proč přepočítáváte libry na eura?? Buď nechte libry librama nebo to převeďte na koruny. Tady v ČR je stále ještě domácí měnou koruna.

 2. jakjinak

  Další internetová blbka, co by bez netu nepřežila ani dvě hodiny. Dobře jí tak..

 3. Vojta

  Za hloupost se platí…je to stejné jako bych si vyrazil se šlapkou a pak se divil že chce zeplatit, že sem si myslel, že se jí líbim a sbalil sem jí…

 4. Genro

  Když jsou lidi blbí není jim pomoci. Pravda bez netu dnešní mládež nedá ani ráni, a to ani na dovolené (jak smutné). Kdyby měla aspon trochu rozumu tak si vypne data v mobilu aby jela čistě přes WiFi, kdyby na ní nebyla napojená nic ji jí nejelo. Souhlas její blbost, teď za to platí ale celá její rodina.

 5. Pavel

  Pokud měla limit nastavený, tak nevím proč by něco měla platit. Od toho se ten limit nastavuje.

 6. Honza “Nedos” Nedvěd

  Taky mi není jasná funkce toho limitu. K čemu tam tedy ten limit byl? Operátoři jsou vyčuraní, na změnu čehokoliv stačí poslat SMS, nebo někam zavolat, ale zrušit třeba paušál tak to už musíte poslat dopis a podobně…

 7. PeterPan

  ono pravdepodobne k wifi pripojena byla, jenze pokud u nekterych pristroju natvrdo nezakazete mobilni data, telefon wifi ignoruje a posila vse pres simku.

  • Androw911

   Tak to je pekna volovina, zadny mobil nepreferuje mobilne data pred wifi

   • PeterPan

    muj ano. konkretne sonyericson xperia x8Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.