Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyMWC 2014: Nokia představila tři telefony s Androidem. Budou levné

MWC 2014: Nokia představila tři telefony s Androidem. Budou levné

Už je to oficiální! Společnost Nokia před malým okamžikem představila své první telefony s Androidem. Designem navazují na modely řady Lumia, budou tedy dostupné ve velmi výrazných barvách s plastovým krytem. Systém je na první pohled výrazně upravený a některé jeho části vypadají spíš jako Windows Phone.

Smartphony Nokia X a X+ mají čtyřpalcové displeje, dvoujádrové procesory a jako základ mobilní platformu společnosti Google. Fotoaparát má rozlišení tři megapixely, akumulátor kapacitu 1500 mAh.

Dle očekávání je systém výrazně modifikovaný a uživatelské prostředí velmi připomíná Windows Phone od Microsoftu. Aplikace budou uživatelé stahovat přes vlastní obchod a portály oblíbené v Číně, jako je třeba Yandex. Jejich instalace bude možná i z paměťové karty.

Dalším novým chytrým telefonem, který byl v Barceloně představený, je Nokia XL. Jde o největší model z nové řady Androidů Nokie. Má pětipalcový displej, 2000mAh baterii a pětimegapixelový fotoaparát. Všechny nové Nokie řady X dostanou měsíc volání přes Skype na mobilní a pevná čísla zadarmo a také 10 GB virtuálního prostoru.

Dalším lákadlem jsou nízké ceny. Za Nokii X, X+ a XL zaplatíte 89, 99 a 109 euro, tedy asi 2 500 až 3 000 korun. Všechny tři modely samozřejmě podporují dvě SIM .

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře