Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyMWC 2016: Aplikace v autě zaplatí za benzín nebo parkování

MWC 2016: Aplikace v autě zaplatí za benzín nebo parkování

Na Světovém mobilním kongresu MWC v Barceloně představila Visa nové aplikace umožňující platbu za pohonné hmoty a parkování, které integrovala do infotainment systémů vozů značky Honda. Na vývoji softwaru se kromě japonské automobilky podílela také společnost ParkWhizz.

Platby prostřednictvím automobilů představila Visa jako vůbec první firma z odvětví na MWC již v roce 2015. Tehdy ukázala, jak by prostřednictvím vozu bylo možné platit za rychlé občerstvení. V průběhu roku pak firma platby prostřednictvím automobilu dále testovala a zdokonalovala, včetně zjednodušení procesu pronájmu a koupě vozu nebo služeb jako je pojištění či platba mýtného. To vše by bylo možné provádět přímo ze sedadla řidiče.

„Proměna automobilu v platformu pro platby není tak vzdálená, jak by si někteří mohli myslet, a my jsme v tomto ohledu ušli obrovskou cestu od okamžiku, kdy jsme před rokem tuto myšlenku poprvé představili,“ říká výkonný viceprezident pro inovaci a strategická partnerství ve společnosti Visa Jim McCarthy.

Hlavní funkce aplikací:

Fuel App Concept: Možnost platit za pohonné hmoty, aniž by řidič vystoupil z vozu. Aplikace sama zjistí, kdy má vůz nedostatek paliva a naviguje řidiče k nejbližší čerpací stanici. Jakmile auto zaparkuje u stojanu, aplikace už ví, kolik paliva potřebuje k doplnění nádrže a podle toho dokáže vypočítat cenu pohonných hmot. Řidič může na čerpací stanici nakupovat i další zboží, přičemž slevy a věrnostní programy jsou již plně integrovány do aplikace.
Parking App Concept: Stačí vůz zaparkovat, stisknout v aplikaci tlačítko park a můžete jít. Aplikace byla navržena ve spolupráci se společností ParkWhiz a umožňuje řidiči platit skutečně pouze za dobu, kdy na daném místě parkoval. Díky tomu se tak vyhne přeplácení parkovného. Jakmile se řidič do vozu vrátí, na palubní desce se mu ukáže přesná doba parkování a odpovídající zaplacená částka. Pro dokončení transakce stačí jen stisknout tlačítko.

Visa_MWC_16_Connected_Car_Honda_Fuel_Complete_F

Zdroj: Visa

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře