Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeRecenze Doodle God: Co takhle stát se Bohem?

Recenze Doodle God: Co takhle stát se Bohem?

Taky jste si někdy říkali, jaké to asi bylo tvořit Zemi, prvky, zvířata a přidělovat vlastnosti všem živým i neživým věcem? Máte někdy volnou chvíli a nevíte co dělat? Vyzkoušejte hru Doodle God, třeba vás zabaví.

DG vám umožní vyzkoušet, jaké to asi bylo tvořit svět od úplných základů ? hlína, oheň, až po ty nejnovější technologie ? počítače, raketoplány? Nebudete však omezeni pouze na věci reálné ? můžete tvořit zombíky, duchy, upíry apod. Zkrátka téměř na cokoliv si vzpomenete (ano i sex a vodka). Celkem na vás čeká přes 400 prvků k objevení a mnoho hodin gameplaye!

HRATELNOST 8/10

Jak už jsem psal, hra vám vydrží opravdu dlouho (a to ne jen z důvodu obsáhlosti hry), budete totiž muset najít všechny elementy, kterých je přes 400, ale také jsou zde ještě achievementy, které čekají na to, až je splníte.

V některých částech hry, se však můžete dostat do bodu, kdy už vám dojdou nápady a nebudete moct přijít na žádný nový prvek ? od toho je tu nápověda, kterou lze použít po určitých časových intervalech, které se častějším používáním prodlužují (poznámka: pokud se vám nechce čekat, jednoduše vypněte a zapněte WP verzi hry a nápověda je ihned k dispozici.)

S Doodle Godem si užijete hodiny, možná dny zábavy a příběh je navíc doplněný poučnými a někdy vtipnými hláškami a texty (např. když stvoříte železo objeví se text: ?Bite my shiny metal ass? ?Bender?). Stvořit se dá téměř vše od Atomové bomby po žížalu. K Doodle Godovi, si však nemůžete sednout například na 4 hodiny (proto tak dlouhá doba hratelnosti) a to hned ze dvou důvodů ? hratelnost je dobrá první hodinu, poté se vám začne vařit mozek a spíše než objevování nových elementů vás zajímá dokončení hry a za druhé ? nevím jak na ostatních přístrojích, ale mojí Omnii vysával Doodle God baterku ďábelským tempem ?


GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ 5/10

Tak zde, jsem opravdu nevěděl, jestli rozhodnout ve prospěch či neprospěch hry. Jak již název napovídá grafika je udělaná stylem, že vše vypadá nakreslené (já osobně mám tento styl raději v adventurách) a to hře z mého pohledu moc neprospělo. Mohla být udělána lépe a podle mě by to autorům nezabralo o nic více času. Měli velkou příležitost si vyhrát s animacemi vody, ohně apod., ale hra téměř nic z toho nenabízí, což ji hodně ubírá na kvalitě. Ale pokud jste příznivcem tohoto grafického zpracování, budete potěšeni.

HUDBA 7/10

Hudba ve hře není žádná, zřejmě kvůli tomu, aby vás nerušila při tvoření světa. 7 bodů dávám za skvěle namluvené hlášky, kterým bohužel lidé se slabšími znalostmi angličtiny rozumět nebudou (proto 3 body dolů).

OVLÁDÁNÍ 9/10

Ovládání je dvojí ? buď si nakliknete element a kliknete na druhý se kterým ho chcete spojit, nebo jednoduše přetáhnete jeden element na druhý. Body dolů ode mě hra dostává za to, že když už si element nakliknete, tak se jen třese a například se pro lepší přehlednost nerozsvítí.

CELKEM 7/10

V Doodle Goda jsem vkládal velké naděje, ale zřejme jsem ho přecenil. Hra zabaví na týden i více, ale to jen v případě že si zahrajete jen tak ?30 minut denně a to se ještě budete muset nutit, aby jste hru vůbec dokončili a nesáhli po jiné. Nebýt nápověd, tak ji odinstaluji ještě první den. Pořízení Doodle Goda tedy nechávám na vašem uvážení. Pokud přesto máte zájem, stahujte Android verzi/ WP verzi/iOS verzi

Nezapomeňte také vyzkoušet dva herní tituly od stejné firmy ? Doodle Devil (Andorid/iOS/WP verze) a Doodle Farm (Android/iOS verze). Nebo si hru prostě zahrajte jako flash verzi přímo v prohlížeči: Doodle Devil/Doodle God.

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře