Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyMultimediální tablet Sony Xperia Tablet S s Tegrou 3 rozebraný do posledního...

Multimediální tablet Sony Xperia Tablet S s Tegrou 3 rozebraný do posledního šroubku [video]

Jeden z firemních inženýrů japonského výrobce, Takuya Inaba, se pustil do pitvy tabletu Xperia Tablet S. Sony vyfouklo rybník serveru iFixit, respektive jeho redaktorům, kteří jsou demontážemi hardwarových novinek proslulí. Pojďme se společně podívat na to, jak celý zákrok probíhal.

Tablet S běží na Androidu verze 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) a má 10palcový displej s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů. Šasi je vyrobené z hliníku. Přístroj by také neměl propustit vodu: vodotěsnost je v posledních měsících v Japonsku hitem.

O plynulý chod aplikaci a zejména her se stará čtyřjádrový čipset nVidia Tegra 3. Součástí tabletu jsou i dvě kamery ? zadní dokáže snímky pořizovat v rozlišení až osm megapixelů. A nechybí ani několik potřebných modulů: WiFi, Bluetooth či GPS. Přítomen je i slot pro paměťové karty, díky němuž lze vestavěnou uživatelskou paměť dále rozšířit, a baterie s kapacitou 6000 mAh.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře