Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyMozilla definitivně zařízla Firefox OS. Po smartphonech končí i na televizorech

Mozilla definitivně zařízla Firefox OS. Po smartphonech končí i na televizorech

Mozilla definitivně končí s operačního systému Firefox OS i na chytrých televizích. Firmě se nepodařilo uzavřít dostatečné množství partnerství, která by jeho další vývoj ospravedlnila. Poslední verzí tak zůstane ta s číslem 2.6 a o případné další updaty se budou muset postarat samotné společnosti, které jej ve svých produktech používají.

Nejprve se tvůrci rozhodli ukončit vývoj Firefox OS pro chytré telefony (stalos e tak na začátku rokuz) a teď přišlo oznámení, že jeho podpora končí také pro chytré televizory. Teoreticky se tak dá Firefox OS prohlásit za mrtvou platformu, jejíž budoucnost by mohla zachránit už jen komunita.

Systém je založen na Linuxu a navržen tak, aby HTML5 aplikace komunikovaly přímo s hardwarem zařízení pomocí JavaScriptu a web API. Plány na globální komerční rozjezd Firefoxu OS Mozilla oznámila na tiskové konferenci před začátkem Mobile World Congress v Barceloně v únoru 2013. O rok později se v České republice objevil první smartphone s tímto systémem, jednalo se o model OneTouch Fire E od Alcatelu. U zákazníků však telefony Firefoxu OS propadly.

firefox os1-1200-80

Zdroj: ghack

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře