Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyMotorola potvrdila, že chytrý telefon Moto X dostane Android L

Motorola potvrdila, že chytrý telefon Moto X dostane Android L

Viceprezident pro produkty společnosti Motorola, Punit Soni, velmi potěšil všechny majitele Moto X. Na sociální síti Google+ totiž napsal, že pro tento telefon bude dostupná aktualizace s novým Androidem L.

Moto X je první smartphone, který vznikl ze spolupráce společností Google a Motorola. Mobil, vyráběný na území USA, nikdy nepatřil k absolutní špičce, zato ale přinesl několik užitečných softwarových vychytávek, jako např. možnost hlasového ovládání i v pohotovostním režimu bez nutnosti jakéhokoliv spuštění. Telefon tak je neustále připraven pro hlasové pokyny. Další zajímavostí Moto X je automatické zobrazení notifikací na části vypnutého displeje. Aktivace fotoaparátu pak může proběhnout dvojitým otočením ruky, která telefon drží.

Produkční verze systému Android L by měla přijít počátkem podzimu. Pak bude otázkou, jak rychle začnou novou verzi zavádět výrobci. Ale vzhledem k tomu, že Motorola patří k těm nejpilnějším, mohli by se uživatelé Moto X dočkat ještě letos.

gsmarena_001

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře