Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní revoluce: Novou baterii pro smartphony lze dobít za 30 sekund

Mobilní revoluce: Novou baterii pro smartphony lze dobít za 30 sekund

Izraelská společnost StoreDot vyvinula technologii, která umožňuje dobít baterii mobilního telefonu za několik sekund a baterii elektromobilu během pár minut. Agentuře Reuters to řekl zakladatel a šéf StoreDot Doron Myersdorf.

Společnost StoreDot při vývoji nové baterie využila nanotechnologie a syntetizování umělých molekul, takzvaných nanodotů, díky nimž akumulátor dokáže uložit mnohem více energie než současné typy baterií a zároveň mnohem rychleji.

Prototyp nového akumulátoru je pro využití v telefonech zatím příliš objemný, uvedení na trh je proto plánováno nejdříve v roce 2016, kdy se jeho rozměry snad podaří dostatečně zmenšit. Firma počítá s tím, že speciální baterii pro chytré telefony bude možné dobít na sto procent kapacity během pouhých 30 sekund.

Nové technologie ale samozřejmě něco stojí. Podle Myersdorfa by měl telefon s rychlonabíjecí baterií stát o 100 až 150 dolarů (2220 až 3330 Kč) více než s klasickým akumulátorem.

O tom, zda se novinka StoreDot ve smartphonech nakonec prosadí či nikoliv, rozhodne cena. Pakliže by nová baterie zařízení příliš prodražovala, výrobci o jejím nákupu asi nebudou uvažovat.

Počet uživatelů chytrých telefonů ve světě letos dosáhne podle odhadů 1,75 miliardy, a StoreDot tak má pro svůj produkt k dispozici potenciálně obrovský trh. Pokud se chce firma prosadit, musí ale na svém vynálezu dál pracovat, tvrdí analytici.

Zdroj: 1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No bezva a pak ze to nepujde, jen jsem pesimista co se tyce toho terminu uvedeni na trh. Driv nez ve 2020 to nevidim…

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře