Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMobilní aplikací roku 2012 se staly Mapy.cz

Mobilní aplikací roku 2012 se staly Mapy.cz

Anketa Mobilní aplikace roku 2012, vyhlašovaná nezávislou sítí TUESDAY Business Network, zná své vítěze. Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony se pro letošní rok staly Mapy.cz z dílny Seznamu.

Slavnostní vyhlášení druhého ročníku ankety Mobilní aplikace roku 2011 proběhlo ve středu 13. června 2013 v rámci setkání z řady Communication Wednesday.

Cílem ankety je najít nejen nejpopulárnější, ale také nápadité a inovativní, byť méně známé aplikace pro mobilní telefony v různých kategoriích, upozornit na ně a podpořit tak české vývojáře.

Z nominační fáze, která probíhala od 12. března do 10. dubna, vzešlo 184 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu Communication Wednesday a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozřadila do deseti kategorií.

Internetová veřejnost pak svým hlasování od 23. dubna do 23. května rozhodovala o tom, kdo získá ocenění v každé z kategorií. Do hlasování se zapojilo téměř 5 000 uživatelů internetu.

Největší počet hlasů z řad veřejnosti napříč všemi kategoriemi získala aplikace Mapy.cz z dílny Seznam.cz, a stala se tak Mobilní aplikací roku 2012.

V průběhu slavnostního vyhlášení bylo značkou ExperienceU uděleno speciální ocenění pro aplikaci přinášející nejlepší uživatelský prožitek. Nejlepší UX aplikací roku se staly Jízdní řády. V oblasti her a zábavy pak bodovalo studio Madfinger Games.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře